Forum

windows 2003 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2003 server sas disk sorunu

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
729 Görüntüleme
(@alimmaraba)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

mrb arkadaşlar...

Hp ML150 G5 server... iki adet sas disk var üzerinde... bu sisteme 2003 server kurmak istiyorum. ancak hiç bir sabit disk algılanamadıdı diye windows uyarıyor.

makinede flopy yok. sas driverlarını indirip kurulum yaparken tanıtmak istedim windows sadece A: sürücüsünde arıyor...

yardımlarınız için tşkler...

Gönderildi : 21/07/2008 22:14

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

USB floppy kullanamlısınız o üründe.... HP de bunu önerir.

Gönderildi : 21/07/2008 22:42

(@alimmaraba)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

tşk ederim ilginize... saolun... birde cd oluşturmaktan bahsediliyor... driverları kurulum cd nin içine gömmek... bunu nasıl yaparım??

Gönderildi : 21/07/2008 22:49

(@esersolmaz)

Ewet bunuda yapabilirsin ama genelde zor oldugu için anlatmıyodum forumda ::))

Şimdi disket içine atacagın dosyaları cd nin içindeki i386 klasörüne kopyalarsan diskleri otomatik oalrak görür kurulum esnasında....

Bunun için portalımızda http://cozumpark.com/blogs/windows_xp/archive/2008/03/28/ad-m-ad-m-winows-xp-hotfix-lerinin-entegre-edilmesi-ve-kat-l-ms-z-kurulumu.aspx  makalesini örnek alabilirsiniz.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 21/07/2008 22:53

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Hocama ek olarak geçen hafta ml 150 üzerinde 4 adet sas disk takılı ve raid 0+1 yapılandırılmış sistemde bu durumda kaldım nlite kullandım eğer uzun şekilde uğraşmak istemiyorsanız kısaca nlite üzerinden istediğiniz tüm driverleri adapte edebilirsiniz kolay gelsin.

Gönderildi : 22/07/2008 01:48

(@esersolmaz)

Hocama ek olarak geçen hafta ml 150 üzerinde 4 adet sas disk takılı ve raid 0+1 yapılandırılmış sistemde bu durumda kaldım nlite kullandım eğer uzun şekilde uğraşmak istemiyorsanız kısaca nlite üzerinden istediğiniz tüm driverleri adapte edebilirsiniz kolay gelsin.

En mantıklısı bu ....

Gönderildi : 22/07/2008 01:54

(@sinanaydin)
Gönderiler: 25
Eminent Member

merhaba,

sas disk desteği sürücülerini nerden bulabilirim?

Saygılar.

Gönderildi : 12/09/2008 13:20

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

merhaba,

sas disk desteği sürücülerini nerden bulabilirim?

Saygılar.

Merhaba.

Sunucu üreticilerinin (Her sunucu için kendi markası) Official Site'larında bulabilirsiniz.

Gönderildi : 12/09/2008 13:33

(@sinanaydin)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Serhat hocam merhaba,

SAS diskimin bulunduğu sunucu

SNC Ractory  RX2HS-DQ, adamlarla irtibata geçip ilgili olduğunu söyledikleri sürücüyü

http://downloadmirror.intel.com/16423/eng/ir3_1068SASHWR_Pkg_v7.0.1_0054_FW_v1.12.170_0471.zip

linkinden indirip, nlite ile sürücü ekle seçeneğinden server2003 cd sine ilave ettim. Ancak hala server üzerinde disk göremiyor. Aynı marka model sunucudan 2 adet daha kullanıyorum ikisindede 2 adet SAS disk var bu boşta duran sunucumda yalnızca 1 adet SAS disk mevcut ve server açıldıktan bir süre sonra sanki ekran kartı veya ram sorunu veren pc gibi hata sinyali veriyor. SAS diskler sunucuda tek olarak çalışabiliyormu? Sizce bu hata sinyali neden kaynaklanıyor olabilir? SAS disklerle ilgili hiç bir bilgim yok, internetten araştırdım ne yerli nede yabancı bir kaynak bulamadım.

Saygılar

Gönderildi : 16/09/2008 20:09

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

SNC için özel bir durum var mı bilemiyorum ama bu zip dosyasını açıp nlite ile cd'e eklemek yeterli olmayacaktır. Çünkü zip içerisinde bir takım toollar var ve bunları kullanarak driver disket'i yada ilgili medyayı oluşturmak gerekir.

Zip içerisindeki readme dosyalarını okursanız, nasıl yapılacağından bahsediliyor.

Gönderildi : 17/09/2008 14:32

Paylaş: