Forum

Volume shadow copyi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Volume shadow copyi etkineştirmek

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@sakaryafirat)
Gönderiler: 274
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Volume shadow copyi etkineştirmek file server sisteminin yavaşlamasına sebep olurmu 

Gönderildi : 12/03/2012 17:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

biz kullanıyoruz ve şimdiye kadar bir sorun yaşamadık. aksine çok işimize yarıyor. yedeklerden dönmek yerine hızlı ve pratik bir şekilde geri dönebiliyoruz.

aktif edin. 

Gönderildi : 12/03/2012 17:48

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Volume shadow copy bizde kullanıyoruz bir sıkıtn ıoluşturmuyor. http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/11/14/volume-shadow-copy.aspx makaleden faydalanabilirsiniz.

Gönderildi : 12/03/2012 17:50

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba

Volume shadow copyi etkineştirmek file server sisteminin yavaşlamasına sebep olurmu 

Yavaşlık İle İlgili Bir Sıkıntı Olmaz Sizin Ayırdığınız Kadar Yere Tutabildiği Kadar Gölge Kopya Tutar Ve Hayat Kurtarır Özellikle File Server Tarafında Şiddetle Tavsiyemdir. 

Gönderildi : 13/03/2012 18:31

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Merhaba arkadaşlar ne kadar uğraşsamda windows server 2003 de otomatik ayarladığım gibi yani sabah 7.00 öğlen 12:00 de gölge kopyalama yapmıyor her sabah elle yapıyorum artık geçici değil kalıcı çözüm bulmak istiyorum Task Scheduler serviside otomatik ve srated durumunda ama hergün aynı senaryo okumadığım makale kalmadı adım adım uyguladığım halde çözemedim acaba sistemde sadece C diski olduğundan kaynaklanabilirmi ? Bu konuda tecrubesi ve bie fikri olan arkadaşın yardımına ihtiyacım var.

Gönderildi : 14/03/2012 12:16

(@serkantas)
Prominent Member

Merhaba arkadaşlar ne kadar uğraşsamda windows server 2003 de otomatik ayarladığım gibi yani sabah 7.00 öğlen 12:00 de gölge kopyalama yapmıyor her sabah elle yapıyorum artık geçici değil kalıcı çözüm bulmak istiyorum Task Scheduler serviside otomatik ve srated durumunda ama hergün aynı senaryo okumadığım makale kalmadı adım adım uyguladığım halde çözemedim acaba sistemde sadece C diski olduğundan kaynaklanabilirmi ? Bu konuda tecrubesi ve bie fikri olan arkadaşın yardımına ihtiyacım var.

Mustafa Bey Bu Konu İle ilgili Script Var Peki Bunu Task Tarafına Deploy Edip Bir Plan Yazdığında Yine Gölge Kopya Almıyormu ?

Zaten Gölge Kopya Özelliği İçin 2003'e Bir Exe Kuruyoruz Microsoft Sitesinden ... Ama 2008r2'deki Gibi Çalışmıyor. Bu Şekilde Çalıştırmak için İse Script Var Elimizde. Onu Task'ta Bir Görev Oluşturup Basınca Verdiğimiz Saatlerde Belirttiğimiz Diskler İçin Gölge Kopya Alıyor. Script'i Paylaşarım İstersen. 

Gönderildi : 14/03/2012 12:45

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Exe'yi en başta kurdum tabi herneyse servisi restrat yaptım şuanda çalışıyor illa buraya yazmam lazımmış olması için gözü korktu herhalde 🙂 yinede sağol kardeş ilgine

Gönderildi : 14/03/2012 17:25

(@serkantas)
Prominent Member

Exe'yi en başta kurdum tabi herneyse servisi restrat yaptım şuanda çalışıyor illa buraya yazmam lazımmış olması için gözü korktu herhalde 🙂 yinede sağol kardeş ilgine

Sorunun Çözüldüğüne Sevindim Sorunsuz Günler Dilerim... 

Gönderildi : 14/03/2012 17:53

Paylaş: