Forum

2008 server remote ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 server remote program

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@alienli)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

2008 server r2'yi uzaktan kontrol edebilmek için hangi yazılımı kullanmak uygun olur.

teamviewer yada benzeri programlar kullanılabilirmi.

yada rdp olurmu.

sunucu dl 380 g7.bir de bu sunucuların uzaktan destek yazılımları varmış.ilo portu üzerinden.

kullanan arkadaşlar varmı.

bilgi için teşekkürler.

harkese iyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/03/2012 01:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
İlo lisanslı ve paralı bir özellik dolayısı ile. Size önerececeğim programda lisanslı bir ürün ama incelemenizde yarar var. Çok işlevsel bir ürün http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/05/23/dameware-nt-program-n-kurulumu-ve-kullan-m-ve-yeni-zelliklerinin-ncelenmesi.aspx  ayrıca rpd de yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/03/2012 01:31

(@serhan_uk)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba,

Uzaktan erişim konusunda Windows OS ler üzerinde çalışan birçok eklenti ve program mevcut. Bunlar lisanslı veya ücretsiz kullanım seklinde olabilir.

Yerinizde olsam oncelikle Network ağınızın mimarisini ve içinde barındırdığı verilerin güvenliğini üst seviyede tutardim. İsin gercegi bu tarz uzaktan erişim ile bir server a bağlanmak istiyorsanız, ürünlerin güvenlik özelliklerini öncelikli derinlemesine inceleyin. 

Şayet domain üzerinde ise bu kullandığınız server ve eğer ağ üzerinde admin iseniz en güvenli ve kolay kurulumlu yol bence VPN ve RDP olacaktır. Bu sekilde hem ağınıza dışarıdan güvenli birsekilde bağlanmış olursunuz hemde ücretsiz Windows RDP ile uzaktan erişiminiz size maliyetiniz olur. 

Baglanti yapacak sisteminizin ip adresi sabit ise, bağlantı yapılacak ağ girişindeki firewall üzerinden ip adresine izin vererek (ve RDP port) VPN ide ortadan kaldırabilirsiniz. UYARI: firewall da RDP bağlantısını tüm ip adreslerine acmak, internete bağlantısı olan herhangi bir sisteme kapınızı çalmasına izin oluşturur, bu konuda mutlak dikkat lütfen.

Yukarıda belirttiğim işlem ücretsiz ve güvenliği yüksek bir bağlantı. Ama 3. parti bu program yüklemek isterseniz elbet tercih sizin.

Saygilar,

Serhan Ozdag 

Gönderildi : 12/03/2012 06:35

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Dedigin gibi ILO kullanabilirsen en iyisi ile neden ? Extra herhangi bir uygulama kurmana gerek yok. Bios ekranina kadar gorebilirsin. Linkte sitedeki makale mevcut 3 bolum halinde kolay gelsin.

http://www.cozumpark.com/blogs/hewlett-packard/archive/2008/04/05/hp-server-zerinde-_3101_lo-kullan-m-b-l-m-1.aspx

Gönderildi : 12/03/2012 13:41

Paylaş: