Forum

2008 R2 "opens...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 R2 "openservice remote registry failed" hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
557 Görüntüleme
(@selocanyalcin)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar arkadaşlar,

arkadaşlar 2 nodlu bir  cluster sistemi kurmak istiyorum,

Active director ve Domain ayarlarım tamam,  ISCSI ile sanal disklerimi oluşturdum herşey tamam diskleri node larda görüyorum ve nodeları AD ye dahil ettim, cluster servisinide kurdum ve "validate a configürasyon" kısmına gelince nodelerimi seçiyorum, hangi node daysam onu ekliyor diğer nodeu eklemiyor ve "openservice remote registry failed" hatası veriyor, formaları araştırdım saat ayarları vs.. deniliyor ama bütün ayarlarımı kontrol ettim hepsi tamam, arkadaşlar yardımlarını bekliyorum, şimdiden teşekkürler, (bu arada kullanıcım Admin yetkili bir kullanıcı Domain Admins yetkili)

Gönderildi : 06/03/2012 23:00

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd759202.aspx#BKMK_gp  

İlgili linkte gerekli düzenlemeler mevcut. Windows Firewall takılıyor olabilir veya varsa antivirüs programından kaynaklanıyor olabilir. İlgili ayarları uygulayıp geri bildirim yapar mısınız ?

Gönderildi : 07/03/2012 00:00

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

DNS de sorun olmuyor degilmi isim cozmede ? Dediginiz gibi Time Sync kesinlikle sorun olmamasi lazim.

Birde Remote Registery Service in calisiyor olmasi gerekiyor.

Gönderildi : 07/03/2012 02:45

(@selocanyalcin)
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar çok teşekkürler,

belirttiğim gibi DNS lerin ayarlarında sorun yoktur, kontrolünü yaptım, bu arada sorunumu Rafet kardeşimin verdiğin linkteki firewall izinleri ile çözdüm,

ilginiz için çok teşekkürler,

Gönderildi : 08/03/2012 01:16

(@selocanyalcin)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

daha önceki belirttiğim "register faild" hatası daha önceki firewall izinleri verdiğimde çözülmüştü ama şimdiki sistemde hala aynı sıkıntıyla karşı karşıyayım firewalldaki bütün izinleri verdim, domainde ve time da sıkıntılarım yoktur, lütfen yardımcı olun. kafayı yiyeceğim :S 

Gönderildi : 12/03/2012 17:56

Paylaş: