Forum

Win Srv 2008 Ofis D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win Srv 2008 Ofis Dosyaları Erişim İzinleri

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
347 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar;

Bir folder altındaki ofis dosyalarına (Excel 2010) Ayrı ayrı izinler vermem gerekiyor.Mesela Folder üzerinde  everyone list ve her dosya üzerinde o dosyada değişiklik yapacak kullanıcya modify izni vermek istiyorum.

Folderda list hakkı everyone verildi.Dosyalar üzerinde;a dosyası için x kullanıcısı b dosyası için y kullanıcısı şeklinde.Yalnız bu işlemleri yaptığımda user ile  save yapmak istediğimde modify hakkı olmasına rağmen izin vermiyor.Başka bir txt uzantılı dosyada denedim sorun olmadı.Aslında dosyaya değildi direk klasöre izinleri vermiş olsam bir sorun olmayacak ama direk dosyalara verilen izinler konusunda biraz yardıma ihtiyacım var.

Sanırım dosyada değişiklik yapıp kaydetmek istediğimde o dosyanın o an çalışan temp dosyası folderdan list aldığı için save yapamıyor. Bu konuda bilgisi olan hocalarımın yardımlarını bekliyorum.

Gönderildi : 02/03/2012 17:50

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Klasörün tamamına içerisinde dosyalara yetki vereceğin kullanıcıların izinlerini vermeyi dene önce. Sonra dosyaların özelliklerinden "Bu nesnenin üst öğesinden devralınabilen izinleri içer" kutucuğunu kaldır ve kopyala de. Sonra o dosyanın asıl sahibi listede kalsın diğerlerini kaldır. Bakalım olacak mı?

Gönderildi : 02/03/2012 18:43

(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

klasör bazında kullanıcılara yetki verirsem aynı kullanıcı folder altındaki bütün dosyalar için o hakka sahip olacak.Dolayısyla başka kullanıcıların dosyalarınıda görecek bu şekilde olmayacak.Her kullanıcı kendine ait olan dosyayı görmek zorunda..

Gönderildi : 05/03/2012 13:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu şekilde çok dosya yoksa klasör bazlı erişim verin.Dosyanın güvenliğinden gereksiz kullanıcıyı kaldırarak deneyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/03/2012 13:10

Paylaş: