Forum

Üsler local ad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Üsler local admin yetkisi

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Ad ortamında userlar user yetkili local admin yetkisi verip program kurdurmak istiyoruz. Bunu nasıl yaparız yani w 7 de local admin nereden nasıl yapılıyor ve user pc yıl domainde değil local hesabindami acacak

Gönderildi : 01/03/2012 23:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,

Denetim masasına girip burada kullanıcı hesaplarını açın ve kullanıvı hesaplarını yönet kısmını seçin

Açılan ekranda ekle butonu ile kullanıcınızın domain login name ve domain adını yazın ve administrator olarak seçin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/03/2012 02:14

(@sadikkaya)
Gönderiler: 132
Estimable Member

Merhaba,

Eğer client sayınız fazla ise, bunu GPO ile rahatça yapabilirsiniz. "net localgroup administrators %username% /add" komutunu içeren bir tane vbs oluşturarak GPO ile Logon script'e koyabilirsiniz. Bu şekilde oturum açan her kullanıcı local administrators grubuna eklenecektir. 

Gönderildi : 02/03/2012 20:28

(@kemalas)
Gönderiler: 71
Estimable Member

Bazılarına verip bazılarına vermek istemesek nasıl yapacağız. Yani şöyle :

a ve b olmak üzere 2 ad  ou  var. a daki user lar sadece kurabilsinler.

Gönderildi : 17/04/2014 20:56

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

policy'i sadece istediğiniz ouya assign etmeniz yeterli

Gönderildi : 17/04/2014 22:57

(@kemalas)
Estimable Member

Bu script çalışıyormu. bende hata veriyor da 

Gönderildi : 18/04/2014 14:29

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Bu script çalışıyormu. bende hata veriyor da 

%username% yerine domain\username şeklinde istediğiniz kullanıcıyı yazabilirsiniz 

veya dc 2008 ise group policy içerisinde policy extensions kısmı ile yapabilirsiniz 

Gönderildi : 18/04/2014 14:41

(@kemalas)
Estimable Member

Evet 2008 R2. adım adım nasıl yapabileceğimi yazabilirmisiniz. Sorunum şöyle:

Domaindeki bazı kullanıcılara herhangi bir uygulama kurabilme yetkisi vereceğim. Bunun için bir policy bulamadım. Aslında local admin yetkisi de vermek istemiyorum . Ancak bundan başka çözüm yolu bulamadım. izinli olarak belirlediğim ou dışındaki diğer kullanıcılar  default da olduğu gibi herhangi bir uygulama kurmak istediklerinde Admin şifresi soracak.

Çünkü doktorlar dışarıdan getirilen röntgen ve MR çekim görüntülerinin bulunduğu CD yi taktıklarında wiever programını çalıştırmak istiyor. Her seferinde de ben onlara şifre veremem.

Gönderildi : 21/04/2014 12:19

Paylaş: