Forum

Domain Clienlarının...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Clienlarının logon ekranın geç açılması sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@ErhanGolge)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

kullanmakta olduğumuz AD yapısında ilk kurulum zamanında client makinalarının logon ekranı hızlı geliyordu ve şuan Welcome ekranı çok uzun süre bekletiyor. yeni kurulum yaptığım makinalarda aynı sorun var çoğu yolu denedim ama bir çözüm bulamadım bana yardımcı olabilirmisiniz.

saygılarımla...

Gönderildi : 01/03/2012 14:23

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Eventlarda kerberos ile ilgili hatalar var mi ?

Gönderildi : 01/03/2012 14:28

(@ErhanGolge)
Trusted Member
Konu başlatıcı

eventlarda öyle bir hatayla karşılaşmadım.

Gönderildi : 01/03/2012 16:36

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

hata var mi peki ?

Gönderildi : 01/03/2012 16:39

(@ErhanGolge)
Trusted Member
Konu başlatıcı

xyz.local adı için ad çözümleme yapılandırılan DNS sunucularının hiçbirinden yanıt gelmedikten sonra zaman aşımına uğradı.

yukarıdaki gibi sadece bir uyarı söz konusu herhangi bir hata yok makinada.

Gönderildi : 01/03/2012 16:46

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Domain adına ping atabiliyor musunuz? ping domain.local örneği gibi. Clientı domainejon ederken domail.loca şeklinde mi domaine alıyor, yoksa sadece domian(netbios adı) yazınca mı alıyor?

Gönderildi : 01/03/2012 17:06

(@ErhanGolge)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ping atılıyor o konuda problemiz yok. domaine alırken domain.local olarak alıyorum. test için netbios ismi ile de aldığımda aynı problem var.

Gönderildi : 01/03/2012 17:18

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Anladım. Dns tarafında fqdn ismi ile domaine alabilmeniz iyi. Ancak sorular ve sizden gelen cevaplar doğrltusunda event logları incelemek gerekir. Son oalrak fsmo rolleri normal şekilde server üzerinde mevcut mu bir de onu kontrol edelim?

netdom query fsmo komutu ile bakalım. Bazı durumlarda pdc rolünde sıkıntı olduğunda preparing network sorunu ortaya çıkabiliyor.

Gönderildi : 02/03/2012 02:36

(@ErhanGolge)
Trusted Member
Konu başlatıcı

fsmo kayıtları normal onları kontrol etmiştim eventlarda hata yok işin ilginç tarafıda bu yani herşey normal gözüküyor ama clientler geç açılıyor.

Gönderildi : 02/03/2012 12:13

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Event loglarda da bir hata yok ise, aradaki bağlantı switch, kablo ve ethernet kartlarını kontrol etmek gerekir. Bağlantı testleri yapabiliriniz.

Gönderildi : 02/03/2012 18:05

Paylaş: