Forum

Server 2003 R2 SP2 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 R2 SP2 network ve logon hatasi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

networkte tek DC var(kendisi) ve cuma gunu kendi kendine kapandi makina. acilmasi 3 saati aldi. actigim zaman loglarda soyle bir hata vardi.

The Security System detected an authentication error for the server cifs/<domainadi>. The failure code from authentication protocol Kerberos was "There are currently no logon servers available to service the logon request. 
(0xc000005e)

eventID:40960

kullanicilar client makinalarini bile acamiyor. domain not available diye hata veriyor. network kablosunu ceksem dahi clientlar makinalarini acamiyor.

server dns servisi durmus, start olmuyor. serverin network ayarlarina giremiyorum hic bir sekilde. ip adreslerini vs kontrol etmek istiyorum ama izin vermiyor. ping atiyorum, gitmiyor. taktigim usb'leri bile gormuyor. en son serveri repair ettim yine sonuc yok.

cok arastirdim ama bir cozum bulamadim.

simdiden tesekkur ederim 

Gönderildi : 28/02/2012 23:43

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Aşağıdaki linki inceler misiniz?

http://www.chicagotech.net/troubleshooting/eventid%2040961.htm

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 29/02/2012 14:26

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

yanit icin tesekkur ederim

bu linki bulmustum ama maalesef makine ne yapmak istersem isteyim yanit vermeyip kilitlenince ya da dakikalarca bekletince format attim.

zaten 7 client vardi, onlari da yeniden kurdugum AD'ye dahil ettim. baska da yol bulamadim. 

Gönderildi : 01/03/2012 01:02

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Gecmis olsun.

Gönderildi : 01/03/2012 01:51

Paylaş: