Forum

Dns Server İsim ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dns Server İsim Çözmüyor

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,999 Görüntüleme
(@guvencoskun)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Şirketimizde bulunan 1 dc ve 1 tane ts var dhcp sunucusu yok elle manuel ip var.Ancak localdeki pcler bazen server adını çözmüyor bazı veb sayfalar açılmıyor.Dc server 2008 R2  tr  Ts 2008 tr Server  dc ip:xxx.xxx.1.20      ts ip :xxx.xxx.1.2 şeklinde burda  dns serverde yapılması gereken veya benim eksik bırakdığım biryer varmıdır.Localdeki pclerin  ve ts'nin  dns leri nasıl olması gerekiyor.Teşekkürler şimdiden

Gönderildi : 28/02/2012 03:45

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

DC uzerinde DNS kurulu sanirim degilmi ? Bu konuda bir bilgi vermemissiniz sanirim. TS ve client ip ayarlarinda DNS ayari primary dns olarak eger DC nin uzerinde DNS kurulu ise bunu vermelisin.

Gönderildi : 28/02/2012 04:30

(@guvencoskun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evt dc nin üzerinde domain ve dns var 

Gönderildi : 28/02/2012 13:17

(@arifkayaca)
Gönderiler: 62
Estimable Member

Merhaba, clientların DNS ayarlarını kontrol ettinizmi, clientların DNS server olarak DC'yi görmesi gerekiyor (DNS, DC üzerinde olduğu için), eğer doğru olarak ayarlı ise DNS kayıtlarını kontrol edermisiniz.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 28/02/2012 13:51

(@guvencoskun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

dns ayarlarının standart olarak nasıl yapılacağını gösteren bir makale önerebilirmisiniz.Dns server default olarak duruyor ayrıca.

Gönderildi : 28/02/2012 14:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@guvencoskun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ugur hocam bu makaleden bişey çıkaramadım.ben sorunu kısaca özetlim.1 dc 1 ts var.Dc de yüklü dns ve domain.Ts ye şubeler bağlanıp programlarını çalıştırıyor merkezdekilerde local olarak programlarını çalıştırıyor fakat bazen local ve ts ye bağlananlar serverna çözemiyor bazen çözüyor bazen çözmüyor dolayısıyala programları çalışmayıp hata veriyor.Ayrıca DHCP server yok elle ip veriliyor pclere.

Bu şekilde düşünürsek ne yapmamız lazım.Teşekkürler 

Gönderildi : 28/02/2012 15:40

Paylaş: