Forum

Server 2008 R2 PPTP...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2 PPTP Vpn problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@mehmetuzel)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar,

Server 2008 R2 üzerinde Active Directory, Dns ve Vpn kurulu bir sistemim var. PPTP vpn kurulumu yaptım. Dhcp firewall dağıttığı için Server üzerinde dhcp sunucum kurulu değil. 

Server üzerinde External ve Internal 2 tane ethernet kartım var, bir tanesi dış bir tanesi iç networke bakacak şekilde. External networkü merkez bilgi işlemden aldığım için oradaki firewall üzerinde 1723 TCP/UDP ve 47 TCP/UDP portlarını açtırdım. Lokal networkten vpn ile çok rahatlıkta bağlanabiliyorum. Fakat farklı bir networkten vpn ile bağlanmaya çalıştığımda Hata 807 uyarısı alıyorum.

Server üzerinde vpn bağlantısı engelleyebilecek güvenlik duvarı, antivirüs v.s yazılımların hepsi kapalı durumda, acaba atladığım bir nokta mı var yoksa unuttuğum birşey mi? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, herkese şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 23/02/2012 16:13

(@mehmetuzel)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ayrıca birde şöyle birşey denedim, iş yerimde adsl hattımız da var. External ağ kartıma adsl kablomu takıp modemden 1723 ve 47. portları servera yönlendirdim yine olmadı. Bu arada modemin markası Draytek Vigor 2820.

Gönderildi : 23/02/2012 16:19

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

bu kullandığın modemin kendi vpn server özelliği var pptp ile modeme bağlandırıp lokal networkten istediğin ipyi aldırırsın.

VPN and Remote Access >> Remote Dial-in User menüsünden yapabilirsin.

Gönderildi : 23/02/2012 16:28

(@mehmetuzel)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler bunu denerim, adsl değilde diğer networkten bağlanmama sorunu neden olabilir sizce?

Gönderildi : 23/02/2012 16:34

Paylaş: