Forum

Windows Server Ente...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server Enterprise R2 x64 - Ip (Kablosuz) Yazıcı Remote Desktop Sorunu!!!

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@TekinMesutoglu)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ağımızda HP Laserjet Pro. M1217NFW Network yazıcı bulunmaktadır. Bilgisayarımdan sunucuya bağlanmak için uzak masaüstü bağlantısını kullanıyorum. Sunucu İşletim Sistemi Windows Server Enterprise R2 x64 bu işletim sistemi bilgisayarımdaki yazıcıları yönlendiriyor ve driver tanıtmadan. Bu sayede yazıcıları rahatlıkla kullanabiliyorum. Ama HP Laserjet Pro. M1217NFW Network bu yazıcı hariç IP yazıcı olduğu için mi artık bilmiyorum. Sunucuya bağlandığımda sunucu Aygıtlar ve Yazıcılar bakıyorum HP Laserjet Pro. M1217NFW sorunsuz gösteriyor yönlendirilmiş halde. Çıktı gönderdiğimde IP yazıcıya çıktı gönderilmedi hatası vermiyor. Ama yazdırmıyorda. Bağlantı noktalarına bakıyorum bilgisayarımdaki TCP/IP olarak gösteriyor. Sunucuda ise TS092 gibi bir bağlantı noktası seçili ve clientten yönledirme aldığı için bağlantı noktaları değiştirilemiyor pasif halde. Kısacası ben IP yazıcıyı uzak masaüstü Sunucu işletim sisteminde yazdırma işlemini nasıl gerçekleştiririm.

Şimdiden Teşekkürler,

Gönderildi : 23/02/2012 02:58

(@onerziyabas)
Gönderiler: 92
Estimable Member

TS092 yanında hangi bilgisayarın ismi yazıyor?

Gönderildi : 23/02/2012 14:01

(@TekinMesutoglu)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Terminaldeki bilgisayarımın adını görüyorum.

Gönderildi : 24/02/2012 00:11

(@onerziyabas)
Gönderiler: 92
Estimable Member

yazıcının kurulu olduğu bilgisayarda yazıcı özelliklerinde port kısmında TS092 yi seçip ok leyip çıktı almayı dener misiniz?

Gönderildi : 24/02/2012 13:27

Paylaş: