Forum

inter-site replicat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

inter-site replication ile ilgili bir durum

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
679 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bu işlemleri ne kadar süre içinde yaptınız? bağlantıyı kesip ne kadar çalıştırdınız?

kolay gelsin

Gönderildi : 19/07/2008 12:11

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhabalar

bu işlemleri ne kadar süre içinde yaptınız? bağlantıyı kesip ne kadar çalıştırdınız?

kolay gelsin

Bağlantıyı kestikten sonra belli aralıklarda denemeler yaptım. birkaç saat sonra yaptığım deneme oldu. eğer replikasyon süresi açısından soruyorsanız şuan 15 dk ya ayarlı.

Karşılıklı olarak server ların event viewer larını baktığımda 

event id :1311
The Knowledge Consistency Checker (KCC) has detected problems with the following directory partition.

Directory partition:
DC=cozum,DC=local

There is insufficient site connectivity information in Active Directory Sites and Services for the KCC to create a spanning tree replication topology. Or, one or more domain controllers with this directory partition are unable to replicate the directory partition information. This is probably due to inaccessible domain controllers.

diye devam ediyor...

ve

event id: 1865

The Knowledge Consistency Checker (KCC) was unable to form a complete spanning tree network topology. As a result, the following list of sites cannot be reached from the local site.

Sites:
CN=SiteA,CN=Sites,CN=Configuration,DC=cozum,DC=local

şeklinde hata ve uyarı mesajları yazılmış ama yine ona rağmen nasıl oluyorsa replikasyon gerçekleşiyor.

Gönderildi : 19/07/2008 14:47

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

NTDS settingslere baktığını söylüyorsun bende 3 site olan bir sisteme bakıyorumda bir komutla bağlantı olup olmadığnı gören bir arac vardı ben onu unuttum bana verirmiin okumutu yani ntds bu komut nasıl calısıyor yardımcı olurmusun

Gönderildi : 20/07/2008 01:34

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

replmon ile replikasyonları izliyebilrisiniz...

Not :  Support tools ile gelir....

Gönderildi : 20/07/2008 02:00

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

replmon ile replikasyonları izliyebilrisiniz...

Not :  Support tools ile gelir....

tesekkürler hocam 

Gönderildi : 20/07/2008 03:11

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Rica ederim...

Gönderildi : 20/07/2008 05:40

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

NTDS settingslere baktığını söylüyorsun bende 3 site olan bir sisteme bakıyorumda bir komutla bağlantı olup olmadığnı gören bir arac vardı ben onu unuttum bana verirmiin okumutu yani ntds bu komut nasıl calısıyor yardımcı olurmusun

repadmin komutuyla bağlantılarla ilgili bilgileri ayrıntılı bir şekilde görebilirsin.

benim sorunuma gelecek olursak, microsoft un bu konuyla ilgili hemen hemen bütün dökümanlarını okudum ve hepsinde de aynı şeyi söylüyor , bu şekilde bir replikasyonun olamayacağını. ama oluyor o ayrı konu 🙂

burdaki gariplik diyebileceğim husus şu; Bridge all site link i disable yapınca direkt connection ları ntds settings den silmesi gerekiyor kcc nin aslında. bunu yapmıyor. elle connection nesnesi silindiğinde ve kcc tetiklendiğinde tekrar o connection ı oluşturmuyor (neyseki). ve asıl olması gereken oluyor. ama elle silmek gerekiyor.
Tekrar Bridge all site links enable yapıldığında ve kcc tetiklendiğinde direkt connection ları olması gerektiği gibi oluşturuyor. eyvallah ama niye disable yapıldığında onları ordan kaldırmıyor onu anlamadım.

Gönderildi : 20/07/2008 15:25

Paylaş: