Forum

DNS Serverda site e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS Serverda site engellemesi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@enesiscan)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Benım Ikı Sorum  Olacaktı.

1. Windows Server 2008 Domaın Kurulu Bı Sıstem Var. Nette Arastırdıgım Kadarıyla Dns Server Yenı Bı Bolge Ekledım Bolgenın Alan Adını ****.Com Yazdım. Oluşan Bölgenin Üzerine Sağ Tuş A Basıp Yenı A Kaydı Olarak 127.0.0.1 Gırdım.Server I Yenıden Baslattım Ama Ekledıgım Sıteye Gene Clıentlar Gırıs Yapabılıyorlar.Bı Yerde Eksıklık Mı Yapıyorum.

2. Clıent I Domane Ekledıkten Sonra Bazı Oluşan Program Kısayollarını Sılemıyorum.Iznınız Yok Oldugu Mesajı Verıyor.Bunun Ayarı Gpo Dan Mı Ayarlanacak Acaba  Yoksa C Surucusunun Uzerınde Sağ Tuş A Basıp Özelliklerine Girdiğimiz Zaman Güvenlik Sekmesinde Kullanıcıya Tam Yetkı Vererek Bu Sorunu Cozebılırmıyız.

Sımdıden Ilgınıze Tesekkur Ederım.. 

Gönderildi : 21/02/2012 05:53

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Selam Aleykum!

Bu makaleye bakın, size yardımçı olur, İnşAllah!

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/12/dns-doma_3101_n-name-system.aspx  

2)Bazı programlar var ki, onları silmek için admin yetkisi ister.Domain ortamında normal userlerin böyle yetkisi olmadığı için bahs etdiğiniz programları sile bilmiyorlar. 

Gönderildi : 21/02/2012 09:40

(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Merhaha DNS den site yasaklama sistemini ben kullanıyorum ve gayet sağlıklı şu an 100 e yakın siteye erişimi yasakladım ve sorunsuz çalışıyor.

Sana tavsiyelerim : DNS uzrerinden xxx. com diye yasaklama yaptığından Clientların 1. Dns adresi server olacak 2.si sistemine göre değişir. xxx.com a kullanıcı gitmek istediğinde  client ilk DNS server olduğu ve xxx.com da server da ipsi şu diye tanımlı olduğu için client kendi localine dönecek (127.0.0.1) veya başka bir site ip si de yazabilirsin. Birde ortamda DC var ise ve kullanıcılar Domein user ise sistem daha sağlıklı çalışır.

DCHP kurmalısın ve tüm clientların ip alma modu otomatik olmalı. DHCP den kendi ağına göre ayarlamaları yaparsın . ilk dns server olaacak

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/02/2012 18:34

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba Enes Bey,

Forum kuralları gereği konu veya mesaj tamamen büyük harfle yazılmamalıdır. Lütfen mesajınızda gereken düzenlemeleri yapınız.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 21/02/2012 18:45

(@enesiscan)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sistemde Dc mevcuttur.Kullanıcılar ip lere müdahale edemiyorlar.Sayfa Gezinmelerinde yavaşlık yaratırmı.Amacım Sosyal paylaşım sitelerini engellemek her sitedede paylaşılması resim video paylaşılması için bi link var sayfa acılmalarında veya kullanıcıların netı kullanmasında bı yavaslık yasayabılırlermı.

Gönderildi : 21/02/2012 23:14

Paylaş: