Forum

Birbirine bağlı ola...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Birbirine bağlı olan ama network'de görülmeyen site hakkında.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
378 Görüntüleme
(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Toplamda 3 adet site bulunmakta.Her lokasyonda dc ve adc mevcut.Pdc merkezde bulunuyor.Tüm site'lar birbiriyle replike oluyor ve dns kayıtları dns'lere düşüyor.Her lokasyondan sorgulama işlemi yapılıyor.Anlamadığım bir şey var.

Ağdaki bilgisayarları görüntüle dediğim zaman 1.ve 2.lokasyondaki bilgisayarları görebiliyorum fakat 3.lokasyondaki bilgisayarları göremiyorum.

3.lokasyondan bilgisayarımdan ağları görüntüle dediğimde sadece kendi lokasyonundaki bilgisayarları görüntülüyor.Fakat domaine giren tüm cihazların kaydı tüm site'daki dns'lere düşüyor.Subnet ile alakalı bir şey olduğu düşünüyorum.

1. site = 10.10.8.0/21  ve 10.10.23.0/24 subnetinde
2. site = 10.10.21.0/24 ve 10.10.48.0/21
3. site = 10.10.16.0/22

Gönderildi : 20/02/2012 17:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

domain master browser ile ilgili bir durum olabilir.

http://support.microsoft.com/kb/188305

yukarıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz. 

Gönderildi : 20/02/2012 19:33

(@canbolat)
Noble Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam ,

Broadcast paketleriyle ilgili bir sorun olabilir mi ?

her lokasyondan tek tek denedim.1.site a gidip kontrol ettim 3.site'taki bilgisayarlar görünmüyor ama 2. ve 1.site'takiler görünüyor.

2.site a geçip kontrol ettim yine 3.site'taki bilgisayarlar görüntülenmiyor ama 2. ve 1. site'takiler görünüyor.

3.Site geçip kontrol ettiğimde sadece kendi lokasyonundaki cihazları görüyor.

3.site'daki yapılandırma da backbone switch ve ya router üzerinden broadcast paketlerinin geçmemesi buna sebeb olur mu ?

Gönderildi : 21/02/2012 19:57

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

\\ipadresi şeklinde ya da \\pcadi şeklinde bilgisayarlara ulaşabiliyor musun? Eğer öyle ise ve ağ da bilgisayar adlerını göremiyorsan dediğin ihtimal olabilir. Dilersen ortama bir wins server kurarbilirsin.

Gönderildi : 28/02/2012 14:49

(@canbolat)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Sorunu buldum.İlk başta wins server kurup test ettim.Görünmeyen site tarafında birkaç pc networkde göründü.Daha sonra wins sunucuyu kaldırdım.Tüm DC'lerde master dc olmak üzere computer browser servislerini otomatik hale getirdim.Daha sonra tüm sunucuları birbiriyle replike ettim.Tüm bölgelerdeki pcler birbirlerini görüyor.Mümin hocam teşekkür ederim.Master Browser makalesi bu konuda önemli bir fikir verdi.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/03/2012 14:53

Paylaş: