Forum

windows server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2003 domain controllerin windows server 2008 r2 ye güncellenmesi sonrası...

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
386 Görüntüleme
(@CanERTURK)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba.

sitede bulunan döküman aracılığı ile windows server 2003 domain controlleri yeni bir sunucu üzerindeki server 2008 r2 ye güncellemesini gerçekleştirdim. ortamdaki 2003 sunucumu tamamen sistemden çıkartmak istiyorum.dcpromo ile 2003 sunucumu devre dışı bırakmak istediğimde

"this domain controller is a global catalog server. global catalogs are used to process user logons. you should make suer other global catalogs are accessible to users of this before removing active directory from this comtuper."

ibaresi gelmekte. dökümanda da belirtildiği gibi ben tüm taşıma işlemlerini yapıp w 08 r2 sunucuyu etkin kıldım.  netdom query FSMO baktığımda da etkin oalrak win 08 r2 sunucu görünmekte. ama bu yazı biraz beni tedirgin etti. 

bu işlem sonucunda sistemde bir sorun olması gibi bir durum olabilir mi?

kontrol etmem gerekli detaylar neler olabilir?

Gönderildi : 18/02/2012 12:44

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba

Active Directory Site and Service uzerinden 2003 sunucuyu bularak, ozelliklerinden GAL hanesinin chekini kaldirmalisiniz. Tabi ayni ayarin Windows 2008 sunucu icin etkin olduguna emin olunuz. 

Ayrica rolleri tasidiktan hemen sonra sistemin kaldirilmasi pek onerilmez. Bende prensip olarak en az 24 saat bekliyorum ve replikasyon trafigini takip ediyorum. Suana kadar herhangi bir sikinti yasamadim.

Iyi Calismalar 

Gönderildi : 18/02/2012 13:02

Paylaş: