Forum

Windows 2008 r2 ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 r2 server üzerinde uzak masaüstü ile baglananların net i kapatma

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@melihtuzcu)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba

kurumda server 2008 kullanılıyor üzerinde active directory ve bazı servisler çalışıyor.

ortamda firewall var ve clientlerin nete çıkışı sınırlı durumda

serverda bulunan bir uygulama için bazı kullanıcılar uzak masa üstü ile bağlanmaları gerekiyor.

benim sorunum uzak masa üstü ile servere baglanıp internet explorer kullanmaları istemiyorum bunu nasıl engelleyebilirim. sadece nete çıkamasınlar .

yardımcı olursanız sevinirim .

Gönderildi : 16/02/2012 21:12

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

iexplorer üzerinde sahte bir proxy adresi tanımlamanız sorunuzun yanıtlarından biri olabilir.

Gönderildi : 16/02/2012 21:35

(@melihtuzcu)
Active Member
Konu başlatıcı

alakanıza tşk ediyorum öncelikle

daha spesifik cevabı varmıdır örnegin makina üzerinde gpo uygulamak gibi

sorun şu ki bazı uyanık kullanıcılar nete çıkmak için server e kullanıyorlar 

gider sorun ise kimi zaman bende server üzerinde nete çıkmam gerekebiliyor 

tekrar tşk ediyorum 

Gönderildi : 17/02/2012 03:44

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Server uzerinde Remote Desktop Services mi kurulu ? Sadece bir program mi calistiriyorlar server uzerinden ?? Eger oyle ise linkteki ayarlari yaparsaniz kullanicilar logon olduklarinda direk o program acilik programi kapattiklarinda otomatik logoff olurlar iyi calismalar.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc770821(v=ws.10).aspx

Gönderildi : 17/02/2012 05:06

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

i.e   exesinin  security ayarlarını değişmekte bir yöntem

Gönderildi : 17/02/2012 07:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Sizin yerinizde olsam server 2008 r2 üzerindeki remote app web access özelliğini kullanırım, bu özellikle birlikte kullanıcı browserden uzak eirşim sağlar.Burada kullanıcıya kullanacağı uygulamaları verirsiniz sadece.Hiç bir yere girmeden sadece uygulamaya erişir. Aşağıdaki makaleler size yardımcı olacaktır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/06/windows-2008-ts-remoteapp-teknolojisinin-uzak-ofis-ma-azalar-m-za-deploy-edilmesi.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/02/2012 17:25

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Sizin yerinizde olsam server 2008 r2 üzerindeki remote app web access özelliğini kullanırım, bu özellikle birlikte kullanıcı browserden uzak eirşim sağlar.Burada kullanıcıya kullanacağı uygulamaları verirsiniz sadece.Hiç bir yere girmeden sadece uygulamaya erişir. Aşağıdaki makaleler size yardımcı olacaktır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/06/windows-2008-ts-remoteapp-teknolojisinin-uzak-ofis-ma-azalar-m-za-deploy-edilmesi.aspx

Rıza ya katılıyorum

Gönderildi : 17/02/2012 19:35

(@melihtuzcu)
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle alakanız için hepinize tşk ediyorum

ben sorunumu öncelikle server üzerinde bir grup oluşturarak uzak masa üstü ile baglanmak isteyenleri bu gruba dahil ettim. daha sonra gpo den user configuration - administrative templates- system  bulunan don't run specified windows applications özelligini kullandım ve başarılı oldu daha sonra gelen istek üzerine kullanıcalara belli başlı programlara izin vermemdi onuda aynı özelligi sadece tanımlanan uygulamaları çalıştır kullandım yani run only specified windows applications kullandım. ve bu gpo oluşturdugum gruba uyguladım. ve başarılı oldu.

daha öncede server üzerinde iexlore.exe dosyasının izinleri ile uzaktan baglananları eklediğim grubunu ekleyerek izinleri deny yaptım buda başarılı oldu.

remote app web access özelliğini kullanmak için onay çıkmadıgı için hiç girmedim.

teşekkür ediyorum 

iyi çalışmalar

Gönderildi : 22/02/2012 13:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Sorununuzu çözüme ulaştırmanıza sevindim.Keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/02/2012 13:33

Paylaş: