Forum

Dnz Zone Secondary ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dnz Zone Secondary Zone transefer Event ID:6524 sorunu lütfen yardım

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
443 Görüntüleme
(@oktaymansiz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Herkese Merhaba,
Windows server 2003 üzerinde kurmuş olduğum dns server'da Forward lookup zones leri başka bir server'a secondary olarak aktarmak isteğimde

6524

xxx.com.tr bölgesinde bölge aktarımı denemesinde 212.154.x.xxx içindeki ana DNS sunucusundan geçersiz yanıt alındı.  
212.154.x.xxx  içindeki DNS sunucusunu denetleyin ve bu bölge için yetkilendirilmiş olduğundan emin olun.  Bu işlemi, bölgeye ait yetkili sunucuların listesini görüntüleyerek veya güncelleştirerek gerçekleştirebilirsiniz.  DNS konsolunu kullanırken,
212.154.x.xxx  sunucusundaki
xxx.com.tr bölgesinin Özellikleri'ni seçin ve Ad Sunucuları sekmesini tıklatın. Gerekirse, bu sunucuyu oradaki listeye ekleyebilir veya listede güncelleştirebilirsiniz. Alternatif bir çözüm olarak, Bölge Aktarımı sekmesinden ayarları değiştirerek, bölgenin buna ve diğer DNS sunucularına aktarılmasını sağlayabilirsiniz. 

hatası alıyorum

master dns serverdaki zone'lara  zone transfer to any server izni verdim ama hata sürüyor

Muhtemelen güvenlikte bir yerlere takılıyor,53 por tcp,udp açık firewall 53 port açık

Nerelere bakmam gerekir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 15/02/2012 13:20

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc735773(v=ws.10).aspx

Buraya Bakarmısınız Eğer Bu Çözüm olmazsa Başka Yollar Deneyelim... 

Gönderildi : 15/02/2012 13:48

(@oktaymansiz)
Active Member
Konu başlatıcı

connet dns server dediğimde sunucu kullanılamaz diyor muhtemelen benim dns server veya serverda veya modemden bir yerlerden geçemiyor gibi geliyor

Gönderildi : 15/02/2012 15:38

(@serkantas)
Prominent Member

Karşılıklı Olarak Firewall'ları Kapatınız Birde Öyle Deneyiniz...

Gönderildi : 15/02/2012 18:13

(@oktaymansiz)
Active Member
Konu başlatıcı

Şimdi diğer servarlarda deneme yapınca şöyle bişey fark ettim benim master olarak kullanacağım makine
windows server 2003 r2 x64 
r2 x64 olmayan makinelerde hiç bir sorun yok ama r2 x64 olan başka bir makinede deneyince aynı sorunu aldım

işin ilginç tarafı bu sorunu doğru dürst yaşayan yok 

Gönderildi : 16/02/2012 00:35

(@serkantas)
Prominent Member

Normalde Yaşamanız Lazım Bu Sorunu Ama Şunu Kontrol Edin DNS Forwarders Kısmında Karşılıklı Olarak DNS Server'larınızın İp Adresi Yazıyormu Peki ?

Gönderildi : 16/02/2012 11:50

Paylaş: