Forum

Domain controller s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain controller system state backup alma error mesajı

14 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
539 Görüntüleme
(@EylemErk)
Gönderiler: 63
Trusted Member
Konu başlatıcı

Domain controller system state backup alırken error mesajı veriyor.

"The backup operation that started at '' has failed
because another backup or recovery operation is in progress.
Please stop the conflicting operation, and then rerun the backup operation."

veriyor buna ne neden oluyor

Teşekürler

Gönderildi : 14/02/2012 12:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

alınan mesaja göre başka bir yedek alma işlemi şuan devam ediyor. 

Gönderildi : 14/02/2012 12:55

(@EylemErk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sistemi yedekleyen başka toollar var ama onlar farklı zamanlarda işlemekte.Çözüm ne olabilir

Gönderildi : 14/02/2012 13:13

(@EylemErk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ben dcmin system state backup'ı schecule edilmiştir, windows server backup gui ile ve daha öncede belirtiğim hata mesajını almaktayım.Çoğu zaman bu mesaja rağmet loglardan backup'ın tamam olarak alındığını gözlemlemekteyim.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd364768(v=ws.10).aspx  burada sizde incelerseniz ,gui ile alınamaz ve sadece wbadmin komut satırı ile alınabilr gibi bir ifade var.Ben daha önce belirtiğim gibi gui ile alabiliyorum bir sorun yaşarmıyım??

Daha önce herşey düzgün ve hata mesajı vermeksizin devam ediyordu.

Gönderildi : 14/02/2012 14:52

(@EylemErk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bugün tekrar kontrol ettiğimde herşey düzgün ve olması gerektiği gibi hata mesajsız.Tabi takibini yapacağım.

Benim asıl aklıma takılan sizlerden yardım istediğim konu şu:

ben dcmi system state backup'ı  alarak windows server backup gui ile  schecule ederek alıyorum, Çoğu zaman bu mesaja rağmet loglardan backup'ın tamam olarak alındığını gözlemlemekteyim.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd364768(v=ws.10).aspx  burada sizde incelerseniz ,gui ile alınamaz ve sadece wbadmin komut satırı ile alınabilr gibi bir ifade var.Ben daha önce belirtiğim gibi gui ile alabiliyorum,ama hiç restore denemedim restoreda bir sorun yaşarmıyım??

Teşekürler

Gönderildi : 15/02/2012 17:39

(@EylemErk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar daha öncede bahsettiğim system state backup alırken oluşan sorun hakkında şöyle bir açılım yaptım.Backupın alındığı alanı büyüttüm şuan sorun mesajı vermiyor.

Fakat halen şu konu hakkında tam bir fikir birliğim yok bana yardımcı olursanız sevinirim:

ben dcmi system state backup'ı  alarak windows server backup gui ile  schecule ederek alıyorum,  http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd364768(v=ws.10).aspx  burada sizde incelerseniz ,gui ile alınamaz ve sadece wbadmin komut satırı ile alınabilr gibi bir ifade var.Ben daha önce belirtiğim gibi gui ile alabiliyorum,ama hiç restore denemedim restoreda bir sorun yaşarmıyım??

Teşekürler

Gönderildi : 21/02/2012 11:59

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Tam olarak anlamadım.

Probleminiz çözüldü, yoksa hayla bir problem var system state backup zamanı? 

Gönderildi : 21/02/2012 12:25

(@EylemErk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şöyle açıklayayım:

ben dcmi system state backup'ı  alarak windows server backup gui ile  schecule ederek alıyorum,Hergün girip kontrol ederken bir hata mesajı ile karşılaştım,(formda paylaştığım gibi) .Fakat ayni zamanda disk alanımda da azalma olduğunu fark ettim.Ve bunun üzerine disk alanımı çoğaltım şuan takip altında ,dün sorunsuz aldı fakat izlemeye devem edip forumda paylaşacağım.

Bu konuyu araştırırken şöyle bir şeyle karşılaştım ve aklım oraya takıldı.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd364768(v=ws.10).aspx  burada sizde incelerseniz ,windows server backup gui ile alınamaz ve sadece wbadmin komut satırı ile alınabilr gibi bir ifade var.Ben daha önce belirtiğim gibi gui ile alabiliyorum ve schecule ediyorum,ama hiç restore denemedim restoreda bir sorun yaşarmıyım??Bu yöntemle almamda bir sıkıntı olur mu?Çünkü yukardaki link'te windows server backup gui ile alınamaz gibi bir ifade var.Acaba 2008 r2 öncesi sürümlere itafen mi ,yoksa bu aldığımın yanlış yöntem olduğu komut satırı ile almam gerektiğine itaf mı?

Teşekürler Arkadaşlar

Teşekürler

Gönderildi : 21/02/2012 12:41

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Windows Server Backup ile hem system state backup alabilirsin hemde restore edebilirsin.

Gönderildi : 21/02/2012 12:50

(@farhadkarimov)
Noble Member

Bu linke bakin:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc770266(v=ws.10).aspx  

Bu arada söylendiyi gibi WBS`le system state backup ala bilirsiniz.

Gönderildi : 21/02/2012 13:38

(@EylemErk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sağolun hızlı dönüşlerniz için..

Gönderildi : 21/02/2012 14:20

(@EylemErk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar daha öncede belirtiğim gibi dc'nin backup'ını system state 'ini alarak ve bu işlemi windows server backup Gui ile yapıyordum.Ve bir süre önce backup alırken hata mesajı bulmuştum.Ayni zamanda hardisk alanımda dolmuştu.yer sıkışıklığı olduğnuda tespit etmiştim. bu alanı genişlenince hatalar ortadan kalktı.Fakat Yine dolunca tekrar bu hatalar çıkacaktır.

1.Kalıcı çözüm için:Yine bu alan dolunca silmem gerekecektir.Sorunsunzus silme yöntemim ne olmalı sizce ?

Teşekürler

Gönderildi : 24/02/2012 12:20

(@farhadkarimov)
Noble Member

Önce aldğınız backup`ları başka bir alana köçürün.

Mesela:External Hard Diske ve ya nerede bol alanınız varsa, ora köçürün.

VVBS`de tam bilmiyorum, ama NTBackup`da schedule yapıb, External HD`e backup alınca error veriyor. 

Gönderildi : 24/02/2012 12:30

(@EylemErk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

wbadmin delete systemstatebackup -keepVersions:3
arkadaşlar böyle yaparak sildim.

Gönderildi : 15/06/2012 14:29

Paylaş: