Forum

IIS 6.0'da Websites...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS 6.0'da Websitesine Özel Ip Atama ve SSL Kurulumu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
562 Görüntüleme
(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba,

domainname in eski iplerini su an ki yeni ip adreslerinine yönlendirdiniz fakat int de halen eski ipler mi gözukuyor. Bu sekilde ise dns serverlar üzerinde yeni kayıtların güncellenmesi gerek buda biraz zaman alır.. Söyle yapın dns cache lerini temizleyip;

nslookup a dusup domain adınızı sorgulatın ip adreslerinin durunumu kontrol edin.

Gönderildi : 17/07/2008 16:20

(@fkayaist)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

diğer sitelerde bu süre 2-3 saatti bunda 24 saati geçtiği için ben de başka bir şeylerden süphelendim.

Gönderildi : 17/07/2008 16:26

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

nslookup la cıkan sonuc nedir yeni ipler mi dusuyor.

Gönderildi : 17/07/2008 17:42

(@fkayaist)
Active Member
Konu başlatıcı

Güvenilir olmayan yanıt dedi ve nslerden 2. ip yi döndürdü, 1.sini döndürmedi.

ping e de cevap verdi...

bu arada site bir ara açıldı, şimdi gene eski ip ye gidip bulamıyor. durum bu. Bu arada ssl kurulumunu tamamladım, sanırım sorun yok, iis den bakınca sertifika OK diyor...

Gönderildi : 17/07/2008 17:54

(@adilaltun)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Slm.

her ihtimali düşünürek bi ara açıldıysa dns cashi temizle istersen tekrar dene.

Run > cmd

ipconfig /flushdns

yaparak temizliye bilirsin. eger içerde bir domain server kullanıyorsan ordaki servislerden DNS SERVER ve DNS Client servislerinide stop ve start etmeni tavsiye ederim.

( websitesinin ns lerini doğru yazmışsan ve yönlenmeler tam olmasa eğer bir kere bile açıldıysa girdiğin pcnin dnslerini webserverın ns ipleri olarak yaparsan site açılır açılmassa ns ayarlarını kontrol etmeni tavsiye ederim kesin sonuç alırsın)

Gönderildi : 17/07/2008 19:58

(@fkayaist)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sorun çözüldü. Websitesinin bir gidip gelmesi ve https li çağırıldığında gelmemesinin nedeni, ip atamasının dns yönetiminden yapılmamış olmasıymış. Oradaki host (A) kaydına da aynı ip atandığında sorun kalmadı. Ayrıca, IIS'te 80 port ipsindeki header bilgisini de kaldırmak gerekiyormuş.

Yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/07/2008 16:02

Paylaş: