Forum

Kullanıcıların Tek ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcıların Tek Bir Makineden Oturum Açmalarının Sağlanması

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@DenizcanTUGRUL)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ÇözümPark ailesi,

Aranıza yeni katılan biri olarak ilk sorumu sormak isterim...:)

Domain üzerinde bulunan kullanıcılarımın kendi account hesaplarıyla sadece kendi makinelerinde oturum açabilmelerini istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim....  

Herkese iyi çalışmalar... 

Gönderildi : 07/02/2012 12:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Active directory user and computer kısmında user özelliklerinden bu işi yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/02/2012 12:30

(@DenizcanTUGRUL)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim bu yanıt için..Ama şöyle bir durum var benim yaklaşık üç yüz makineyi bu yolla tek tek konfigüre etmem gerekecek sanırım ve yanlış anlamadıysam her makinenin de makine ismini bulmam 
ve kullanıcıyla eşleştirmem gerekiyor haliyle ..Bunu log on ayarları dışında başka bir yolla yapabilme şansımız yok mu? 

Gönderildi : 07/02/2012 13:16

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Baska bir yolu yok malesef. Normaldede boyle bir liste olusturmaniz lazim. limitlogin diye bir uygulama vardi bir ara sizin isteginiz tam karsilamiyor. Kullanicilara login limiti veriyosununz.

Gönderildi : 07/02/2012 13:26

(@DenizcanTUGRUL)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.. Belirttiğiniz programa da göz atacağım..

Gönderildi : 07/02/2012 13:46

Paylaş: