Forum

Terminal Server Yaz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Yazıcı Karmaşası

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Firmamızda Server 2008 64 Bit işletim sistemi kullanmaktayız. Sistemde Active Directory kurulu ve kullanıcılar çeşitli gp lerle yetkilendirilmiş durumda.

Sisteme çeşitli illerden 20 kulanıcı terminal server üzerinden bağlanıyor.

Sorunumuz şu:

Sistemdeki online olan kullanıcılar tüm yazıcıları görüyor. Ama biz bunu istemiyoruz. İstediğimiz herkes bağlandığında sadece kendi local indeki yazıcıları görmesi.

Yardımcı olacak hocalarımıza ve arkadaşlarımıza teşekkürler....

Gönderildi : 07/02/2012 03:27

(@TanerCort)
Gönderiler: 45
Eminent Member

Paylaşımdan ve güvenlikten yazıcıları görmesini istediğiniz kişiler için izin verin.

Gönderildi : 07/02/2012 13:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Ama yazıcılar client larda yüklü.. Server da yüklü yazıcımız yok o nedenle güvenlik ayarları da yok...

Gönderildi : 10/02/2012 20:52

(@serkanvargel)
Gönderiler: 181
Estimable Member

Merhaba;

Active Directory yüklü ise client tarafında güvenlik sekmeleri aktiftir. burdan yapabilirsin

teşekkürler

Gönderildi : 10/02/2012 21:53

(@BayramAcar)
Gönderiler: 31
Trusted Member

Aynı şekilde bende 64 bit Terminal Server 2008 kurdum ve yazıcılarda sıkıntı yaşadım. 64 Bit işlemci olduğu için.

Sana Tavsiyem,

Önce tüm yazıcıların listesini çıkart, sonra Terminal server üzerinde yazıcıların 64 bit driver'ı varsa onları yükle, ben çoğunu bulamamıştım onuda mesela benim burada EPSON marka yazıcı kullanılıyor ve 64 bit 2008 driver'ı yok hiç bir yerde, Client Tarafına Okidata ML 320 Turbo/D (IBM) kurdum aynı şekilde server üzerinede tanımladım bu şekilde EPSON Problemini çözdüm, HP Marka yazıcılar içinse bazen görüyor bazen görmüyordu sistem onuda Hem Server hemde Client tarafına HP Universal Printer PCL  5 versiyonunu kurdum HP Probleminide bu şekilde çözdüm. Tabi bazı Client'lar Yazıcılarını Server üzerinde görmüyordu onuda Client tarafında Registry ayarlarını düzenledim o sorunuda o şekilde halletmiştim,

Umarım işine yara bu bilgiler, çünkü ben çok çektim Teminal Server yazıcılarıyla ilgili. Şahsen ben Easy Print kesinlikle tavsiye etmiyorum...

Gönderildi : 14/02/2012 14:03

Paylaş: