Forum

win 2003 server uze...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 2003 server uzerinde ISA Server

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@ceyhunoz)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Windows 2003 uzerinde ISA server 2004-2006 kullanarak, ya da sadece Windows 2003 den faydalanarak VPN server kurmam tavsiye edildi.

VPN server kurmak icin kesinlikle 2 network kartı mı olması gerekiyor?

Ayrıca ISA server 2004-2004 yapılandıırken evde denemek istiyorum once , evdeki tek ethernetli win2003 server pc me kurabilirmiyim acaba ISA2004 ü.?

Gönderildi : 16/07/2008 20:58

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Vpn yapmanızdaki amaç nedir hangi noktalar birbirine bağlanıcak biraz detay verirseniz

Konuyla ilgili portalda bir çok post ve makale yazıldı bu kaynaklar size yardımcı olacaktır

Gönderildi : 16/07/2008 21:02

(@ceyhunoz)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

VPN yapmaktaki amac sirket networkune dısardan guvenli baglanılmasını saglamak

Yani VPN server ADSL modemden yonlendirme ile VPN isteklerini karsılayacak.Bu durumda VPN server icin tek ethernet yetermi?

ISA server la ilgli olarak tek pc yi korumak (deneme anlamında evdeki pc icin) amacıyla sormustum, illaki 2 ethernetmi olmalı diye?

Gönderildi : 17/07/2008 01:24

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Şirket içindeki makinaya erişim için ikinci bir eternet kartına ihtiyacınız olmaz tek bir bilgisayarda deneme için kuracağınız ısa server içinde ikinci eternet kartı ihtiyacı olmaz  ama gün gelir  seneryo değişir:) ozaman ikinci eternet kartına ihtiyaç duyabilirsiniz

Gönderildi : 17/07/2008 11:54

(@adilaltun)
Gönderiler: 116
Estimable Member

slm.

isa server kurulumunu sadece vpn için düşünüyorsanız üzerindeki nimetleri boşa saymış olursunuz. şirket büyüklüğünüzü bilmiyorum ama içerideki bilgisayarların internet güvenliğini sağlamak maçlı kullanmanızda fayda var. bu konudada isa server üzerinde kesinlikle 2 adet ethernet katı olmak zorunda internete çıkan arkadaşlar isanın iç bacağa bakan ethernetin ip adresi üzerinden internete çıkarlar. ama amacınız sadece vpn ise vpn modemleri tavsiye ederim eğer yapacağınız işi şirket içerisindeki yapıdan biraz bilgi verebilirseniz başka birşekilde çözümler önerebilirim.

Gönderildi : 17/07/2008 20:12

Paylaş: