Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003'te oturum

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@cagatayyildirim)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Server 2003'te bir admin hesabı açıkken diğer bir admin bağlanmak istediğinde yeni profil açıyor aynı profilden devam etmiyor. Bağlı olduğum zaman diğer admin bağlanmak istediğinde bende ki bağlantı kapansın açık olan dosyalarımı diğer admin aynı dosyalarla devam edebilir mi? Server 2008'de böyle olmuyor diğer admin bağlanmak istediğinde aynı ekran görüntüsünü getiriyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/01/2012 18:32

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

İstediğinizi eğer yanlış anladıysam lütfen düzeltin. Windows Server 2008 sunucunuzda birden fazla administrator kullanıcısı ile oturum açılmaya çalışıldığında açılmasın açık olan oturum alınarak devam edilsin istiyorsunuz doğru mudur?

Gönderildi : 25/01/2012 19:45

(@cagatayyildirim)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bunu server 2008 r2 sunucumda yapabiliyorum. İstediğim 2003 server'da yapabilmek.Ben 2003 server'a bağlıyken diğer admin bağlanınca benim oturumumu alsın ve çalışmaya devam etsin.

Gönderildi : 25/01/2012 20:01

(@m-hakancan)
Noble Member

Tamam,

İlgili 2003 sunucunuzda Start--> Administrative Tools--> Terminal Services Configuration konsolunu açalım. Konsolda Server Settings bölümüne gelin ve sağ tarafta bulunan "Restrict each user to one session" seçeneğini (varsayılan olarak No olarak bulunur) çift tıklayarak açalım ve açılan pencerede  "Restrict each user to one session" seçeneğini işaretleyelim. Bu işlemin ardından sistem istediğiniz gibi aynı kullanıcı için sadece tek oturuma izin verecektir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 25/01/2012 20:45

(@cagatayyildirim)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Oturuma kaç kişi bağlanmak istiyor diye bir ayar vardı başka yerlerden araştırdığımızda onu 1'e çekmiştik sizin ayarı deneyince yine olmadı daha sonra tekrar 2'ye çektim ve oldu. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 26/01/2012 12:12

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim,

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 26/01/2012 12:38

Paylaş: