Forum

Windows7 paylaşımı

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows7 paylaşımı

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@farukavsar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Ben windows7 ile paylaşmış olduğum dosyayı windows98 ile görmek istiyorum, fakat windows98 ile win7 nin paylaşımına giremiyorum.  Bu istek ağ tarafından desteklenmiyor   diye hata veriyor.

Bu konu hakkında yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

İyi günler. 

Gönderildi : 19/01/2012 12:37

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Merhaba Arkadaşlar;

Ben windows7 ile paylaşmış olduğum dosyayı windows98 ile görmek istiyorum, fakat windows98 ile win7 nin paylaşımına giremiyorum.  Bu istek ağ tarafından desteklenmiyor   diye hata veriyor.

Bu konu hakkında yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

İyi günler. 

Hocam  Win7 Win98 gostereceksınız Sanırım Yanlış anlamadım.

Yapacagınız işlem win7  dekı ağ paylaşım merkezinden parola kapatıp öyle bi deneyin. Eğer O olmasa statik ip verin (elle) ona gore ping attın  makınayı goruyorsa paylaşıma girer  gormuyorsa  eğer ağ yapılandırmanızı  kontrol edin..

Gönderildi : 19/01/2012 16:00

(@farukavsar)
Active Member
Konu başlatıcı

Şimdi durum  şöyle, ağda  win7  ie  yapılmış  paylaşımlara winxp ile  ulaşabiliyorum  fakat  win98 ile  ulaşamıyorum  hepsi  aynı  ağda  fakat   win98ler  paylaşıma ulaşamıyor,  
 Bu istek ağ tarafından desteklenmiyor   diye hata veriyor.

Gönderildi : 19/01/2012 18:51

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Şimdi durum  şöyle, ağda  win7  ie  yapılmış  paylaşımlara winxp ile  ulaşabiliyorum  fakat  win98 ile  ulaşamıyorum  hepsi  aynı  ağda  fakat   win98ler  paylaşıma ulaşamıyor,    Bu istek ağ tarafından desteklenmiyor   diye hata veriyor.

Wİndows 7 tarafından win98 baglana bilmen için win7  ağ bağlantı merkezinden parola kısmını  devre  dışı bırakman lazım  ağ üzerinden paylaşıma izin vermek lazım  ..

Gönderildi : 19/01/2012 19:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Net use işlemini dener misiniz? http://www.cozumpark.com/forums/thread/177452.aspx

Gönderildi : 26/01/2012 14:28

(@farukavsar)
Active Member
Konu başlatıcı

Net use işlemini dener misiniz? http://www.cozumpark.com/forums/thread/177452.aspx

Şimdi bu 98  yüklü  bilgisayar kullanıcısı  server 2000 de  tanımlı  yani  heryere  ulaşım  sağlıyabiliyor  diğer xp  yüklü  pclerin  paylaşımlarını  görebiliyor,  fakat  windows7 ile  paylaşılmı  bir  klosöre giremiyor.  yani  durum  şu  win7  ile  paylaşılan  herhangibir şeyi  win98  ulaşmıyor.  bu  arada  bu  pcler  aynı grupta.   herhalde  98  ile 7  güvenlik  protokolleri  birbirini  hiç  desteklemiyor.  🙁  başka  birşey  gelmiyor  aklıma...

teşekkürler  arkadaşlar. 

Gönderildi : 27/01/2012 20:15

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Windows 98 olan makineler üretim yapan özel makineler değilse windows 7'ye geçin. Bugün bu şekilde yarın bir çok şekilde sorun yaşarsınız...

Gönderildi : 27/01/2012 20:28

Paylaş: