Forum

Terminal Server Yaz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Yazıcı Problemi

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
503 Görüntüleme
(@VeysiGumus)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows 2008 üzerinde TS aktif etim kullanıcılar uzak masaüstü ile bağlanabiliyor, yazıcılarıda geliyor fakat çıktı alamıyorum. yazıcı bağlantı noktasına baktığımda ise bağlantı yapan makinenin ismi gözüküyor. o ismide bulamayıncada göndermiyor diye tahmin ediyorum. arada vpn mevcut değil. bu sıkıntıyı nasıl çözebilirim acaba

Saygıları....

Gönderildi : 13/01/2012 13:32

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

sorun vpn ile ilgili bir durum değil.

yazıcılarınız nokta vuruşlu mu ?

easy printi kapatarak deneyin.

GPO --> Default Domain Policy -->

Computerconfig --> Directive --> Admin... -->

Windows Comp... -> Remote desktop Service --> Remotedesktopsession-Host --> Printer redirection

Set the following two Policies to "deactivated":
- Client printer redirection not allowed
- first use Easy Print ...

Gönderildi : 13/01/2012 13:43

(@VeysiGumus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selcuk bey yazıcılar HP veya Samsung söylediğiniz şekilde yaptı ama yinede çıktı alamıyorum

Gönderildi : 13/01/2012 14:28

(@eraydeniz)
Gönderiler: 62
Trusted Member

merhaba;

terminal servera söz konusu printer icin gerekli driver tanıtımını yaptıgınızı dusunerek, 

baglantı yapmadan once baglantı yapacak olan client üzerinde yazıcılar klasöründe ilgili yazıcının özellikleri --> baglantı noktaları sekmesine girip önce yazıcı biriktirmesini  etkinleştirin (önce bu isareti koymazsanız yazıcının kendi portu işaretli kalmayacaktır, ancak önce bunu işaretlerseniz hem kendi portunu hemde LPT'lerden birini sectirme sansı verecektir) ardından LPT1, LPT2, LPT3 herhangi birini işaretledikten sonra TS'ye bağlanıp tekrar denermisiniz ?

Selcuk bey yazıcılar HP veya Samsung söylediğiniz şekilde yaptı ama yinede çıktı alamıyorum

Gönderildi : 13/01/2012 14:36

(@VeysiGumus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yazıcı usb olduğu için usb portu ve lpt1 portunu işaretledim yazıcı biriktirmesinide aktif edip tekrar bağlandım ama yine göndermedi.

Gönderildi : 13/01/2012 14:55

(@eraydeniz)
Trusted Member

yazıcının terminal servera driverını kurdunuz değil mi ?

eğer kurduysanız TS'nin yazıcı fakslarından yazıcıyı silerek (sadece yazıcıyı driverı degil) tekrar denermisiniz ?

yazıcı usb olduğu için usb portu ve lpt1 portunu işaretledim yazıcı biriktirmesinide aktif edip tekrar bağlandım ama yine göndermedi.

Gönderildi : 13/01/2012 14:57

(@VeysiGumus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

eray bey merhaba

yazıcının terminal server driver derken windows 2008 r2 üzerinden bağlandığımda yazıcı gözüküyor. zaten bir dirver yüklemem gerekiyormu yinede

Gönderildi : 13/01/2012 15:03

(@eraydeniz)
Trusted Member

biraz kavram karmasası oldu sanırım anlatımımla ilgili...

siz client tarafında baglı olan yazıcının driverını server tarafına yuklediniz mi ? bunu yapmazsanız goruyor olsada zaten cıktı alamazsınız o gorunen lokalden gelen baglantı (uzak yaparken yerel kaynaklarda yazıcının isaretli olması ile alakalı) ama driver uymuyorsa / tanıtılmamıssa dokum vermeyecektir. 

1.server 2008 R2 tarafına yazıcının driverını kurun

2.client tarafında da yazıcı kurulumunu yapın

3.her iki taraftada yazıcının yazıcı fakslar klasorunde gorundugunden emin olun.

4.cleint tarafında baglantı oncesinde yazıcının ozelliklerine girerek baglantı noktaları sekmesinde "yazıcı biriktirmesini etkinleştiri" isaretleyip yazıcının kendi baglı oldugu portun yanında birde LPT lerden birini secin.

5.TS 'ye RD yapın cıktı gondermeyi deneyin.

6.eger basarılı olmazsa server tarafındaki yazıcı fakslardan yazıcının kendisini (driver degil) delete yapın.

7.tekrar baglantı kurarak tekrar deneyin.

kolay gelsin.

eray bey merhaba

yazıcının terminal server driver derken windows 2008 r2 üzerinden bağlandığımda yazıcı gözüküyor. zaten bir dirver yüklemem gerekiyormu yinede

Gönderildi : 13/01/2012 16:24

(@VeysiGumus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

eray bey merhaba

Eray Bey dedikleriniz bugün deneme şansım oldu ama yine çıktı almadım lokal makinemde yüklü olan samsun ml-1660 yazıcı windows 2008 üzerinde driverını yükledim. daha sonra tekrar bağlantı kurup göndermeye çalıştığımda saniyelik olarak yazıcı kuyruğunda gözüküp kayboluyor.

Gönderildi : 14/01/2012 13:42

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Bu yazici direk server uzerinemi bagli ? Birde local da cikti veriyor degilmi kontrol ettiniz 🙂

Gönderildi : 14/01/2012 15:19

(@VeysiGumus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yazıcı kendi pc me bağlı ve çıktı alabiliyorum. uzak masaüstü ile ts ye bağlandığımda yazıcılar kısmında benim yazıcımın adı gözüküyor.ts bağlanınca kendi pc me bağlı olan yazıcıma çıktı gönderemiyorum. kendi bilgisayarımda gönderdiğimde çıktı alabiliyorum.

Gönderildi : 14/01/2012 16:25

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Yaziciyia everyone full yetki verip denediniz mi hic ?

Gönderildi : 14/01/2012 16:52

(@VeysiGumus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şimdi everyone full yetki verip denemdim yine çıktı alamadım.Bu arada ts üzerinde bağlantı sağlandıktan sonra oluşan yazıcıyı silmek istiyorum erişim yasak hatası alıyorum başka bir sıkıntımı var.

Gönderildi : 14/01/2012 17:09

Paylaş: