Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail server

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar bişey danışmak istiyorum müşterimin bir sıkıntısı varmış o yüzden beni aradı bende henüz yanına gidip olayı tam olarak incelemedim ama telefonda anlattığı kadarıyla sizlerede danışmak istedim çünkü ben birşey anlamadım.

müşterimin sıkıntısı şu.

xxxxx.com eski domain leri

xxxxx.com.tr yeni domainleri

eski domainleri önceden çalışan bilgi işlem görevlisinin üzerine kayıtlı olduğu için işten ayrıltan sonra geriye satmak istemiş bunu kabul etmeyen (benim müşteri ) com.tr almış

sorun şu com.tr domain e ait bi mail adresi açıldığında o arkadaş tlf açıp bugün şuna mail adresi açtın bütün açtın mailleri görüyorum bugün şu mail i gönderdin şuna gönderdin diyormuş nasıl oluyoda com.tr domain e açılmış mail i diğer arkadaş görüyo ve biliyor. diğer pc lerde herhangi uzaktan yönetim izleme programları kurulu değilmiş kurum dışında başka pc den mail gönderseler dahi o eski bilgi işlemci arkadaş arayıp bunları şuna şuna mail gönderdiniz diye arıyomuş böyle bir durum söz konusu olabilirimi olabilirse nasıl olur ben anlamadım mail server varmı bilmiyorum yarın gidip bakacam ama sizlerede bir sorayım dedim. teşekkürederim.

Gönderildi : 13/01/2012 03:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Normalde böyle bir şey söz konusu olamaz.İki domain aynı yerde tutuluyor ve ikiz domain yapısında olmuş olmalı hosting tarafında. Adam kendisine farklı bir açık kapı bırakmış veya içeriden biri ile kanka olmuş olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2012 12:03

Paylaş: