Forum

2008 r2 Terminal Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 r2 Terminal Server Hata ekranı

18 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
526 Görüntüleme
(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar Terminal Server üzerinde 50 adet lisansımız mevcut bağlantıda herhangi bir sorun yok herkez bağlantı kurabiliyor ama yinede aşağadaki uyarıyı alıyorum?

Gönderildi : 12/01/2012 12:54

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba ,

RD license manager ' da total liesence adeti kaç gözüküyor ?

Rds Cal lisansınız 0 görünüyor.Kurulumu yaparken lisans türünü per device olarak seçmişsiniz sanırım.Lisansı yeniden reinstall edip kurulumda open licence dedikten sonra per user olarak devam edin.Kurulumdan sonra RD Session Host ekranında rdp-tcp bağlantısını görmeniz gerekmektedir.

Gönderildi : 12/01/2012 13:07

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Lisanları Lisans Manager'dan Girmemiş Ve Etkinleştirmemişsiniz Bu İşlemi Yaptığınız Zaman Bu Hatayı Almayacaksınızdır.

Gönderildi : 12/01/2012 13:16

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member
Konu başlatıcı

Lisanları Lisans Manager'dan Girmemiş Ve Etkinleştirmemişsiniz Bu İşlemi Yaptığınız Zaman Bu Hatayı Almayacaksınızdır.

Hocam lisans menager'daki ekran bu...

Gönderildi : 12/01/2012 13:36

(@serkantas)
Prominent Member

Üstad Lisans Manager Etkinleştirilmiş Birde Şunu Dene;

RD Session Host Configurations İçerisinde Remote Desktop Lisans Server Var Üzerine Çift Tıklayınca Orda Lisans Server'i Seçmen Lazım Kontrol Et Sanırım Sorun Orda... 

Gönderildi : 12/01/2012 14:18

(@OzanBEKTAS)
Gönderiler: 49
Trusted Member

Aynı sorun bendede var arkadaşlar, 2008 R2 foundation server da 12 kullanıcıda uzak masaüstü bağlanabilir durumda fakat uyarı almaktayım. Şöyle bir uyarı çıkıyor ve aynen ilk mesajdaki görsel gibi cal sayısı 0 gözüküyor.

Gönderildi : 21/11/2012 20:16

(@serkantas)
Prominent Member

Merhaba Ozan Bey ,

Sizde Lisans Manager Üzerinden CAL lisanslarınızı Girmelisiniz. Foundation İşletim Sistemlerinde Aynı Key İle Giriş Yapıyorsunuz Diye Biliyorum. 

Gönderildi : 25/11/2012 13:45

(@OzanBEKTAS)
Trusted Member

Serkan bey bunu yapmam gereken yer neresi tarif edebilirmisiniz anlayamadım açıkçası.

Gönderildi : 26/11/2012 02:48

(@OzanBEKTAS)
Trusted Member

Çözüm bulamadım ne yazık ki arkadaşlar, yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 06/12/2012 15:50

(@serkantas)
Prominent Member

Remote Desktop Licence Manager Üzerinden Yapacaksın . Sağ Tıklayıp İnstall Licences Seçeneğini Seçip Yükleyeceksin.

Gönderildi : 10/12/2012 19:43

(@OzanBEKTAS)
Trusted Member

Aşağıdaki aşamayı geçemiyorum, işletim sistemi 2008R2 foundation

Gönderildi : 11/12/2012 18:44

(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member

merhaba terminal cal lisanslama türünüz open mi oem mi ?

Gönderildi : 11/12/2012 19:12

(@OzanBEKTAS)
Trusted Member

Foundation versiyonlarında içerisinde 15 kullanıcı geliyor bunu kullanmak istiyoruz.

Gönderildi : 11/12/2012 20:44

(@SedatTURAN)
Honorable Member

doğrudur 15 kullanıcı sınırı var ve bu kullanıcı sınırını aşamazsınız. ayrıca terminal cal için kurulum keylerinin dışında bir key olması gerekli bu elinizde mevcut değil anladığım kadarı ile. yayınlamış olduğunu ekranda ileri seçeneği ile elinizde key durumuna göre seçim yapmalı ve lisansınızı etkinleştirmeniz gerekli.

yine sorunlar yaşar iseniz , 444 67 87 ile iletişime geçerek kurulum ve etkinleştirme konusunda destek alabilirsiniz.

Gönderildi : 12/12/2012 02:06

(@SedatTURAN)
Honorable Member

sorununuz ile ilgili çözüme ulaştınız mı , bizlerle bu konuyu paylaşırmısınız.

Gönderildi : 13/12/2012 00:12

(@OzanBEKTAS)
Trusted Member

Sedat bey ilginize çok teşekkür ederim,

Söylediğiniz gibi Microsoftu aradım, foundation serverdaki cal lisansları kullanmak için alınan server markası ne ise onun destek ekibi ile görüşmem gerektiğini ilettiler. Bende ilgili markayı arayıp kayıt oluşturdum destek ekibinin aramasını bekliyorum. İlerleme oldukça buraya yazarım.

Gönderildi : 20/12/2012 17:56

(@OzanBEKTAS)
Trusted Member

Son durum;

Pazartesi günü markanın teknik ekibinden mail geldi kayıt kapatılmıştır diye. Çağrı merkezini tekrar aradım durum nedir bana bilgilendirme yapılmadı diye herhangi birşey söylenmedi ve başkasına yönlendirme yaptılar. Salı günü ilgili arkadaş aradı durumu anlattım ama ne yazık ki ROK lisans- Foundation server ile ilgili bilgi sahibi değillerdi. Bana aldığınız cal lisanslarının adetini serisini söylermisiniz gibi şeylerle karşılaştık ilk başta sonra tekrar anlattığımda benden birkaç şey istedilerki şaşırdım kaldım açıkçası. İnternette okuduklarımla alakası yoktu. Lisans kodu, lisans fotoğrafı, server etiketi, gönderilen dosyanın sunucuda çılıştırılması sonra raporun gönderilmesi, registryden bilgiler vs. vs.

Bu kadar zormudur arkadaşlar daha önce foundation serverda cal kullanan yokmudur.

Gönderildi : 27/12/2012 15:21

(@VOLKANDEMIR)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Aynı hata hala bende de mevcut 

Gönderildi : 27/12/2012 16:52

Paylaş: