Forum

DC replication prob...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC replication problemi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@eraydeniz)
Gönderiler: 62
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese selamlar;

DC1 üzerinden tum rollerimi DC2 makineme taşıdım
sonrada DC1 den AD yi söktüm.
sonra aynı makineyi (DC1) ADC yapıp (cunku Owa sertifika üstünde) ortama kattım.

ancak gelinen noktada DC1 makineside DC2 makineside PDC benim diye adeta birbirlerine kılıc cekiyorlar.

soyle anlatayım
DC1 'e DC2 ile
replike ol dediginde basarılı diyor ama DC1 de yeni actıgım bir
kullanıcı yada grup DC2 ye dusmuyor.
DC2 de site services tan DC1 i connection olarak ekleyip yap dediginde ise hata veriyor.

yorumlarınız icin simdiden teşekkürler

ayrıca DC2 icin NTDS Settingsten kontrol yaptıgımda DC1 icin iki farklı lokasyondan bakıyormus gibi

detay :

Gönderildi : 04/01/2012 18:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Eray bey merhaba,

Öncelikle sistemi bir hayli dağıtmışsınız, yaptığınız tüm hareketler sonrası dns güncellemelerini beklemediğiniz için directory dağılmış bir durumda.

Öncelikle eğer DNS konusunda bir bilgi sahibi iseniz SRV kayıtlarınızı düzeltin, yani kaç site var ise ve site ların içerisindeki dc lerin yerlerinin DNS üzerinde SRV kayıtlarında doğru olmasını sağlayn, bunu yaptıktan sonra replikasyon sorunları düzelecektir.

Ancak uyarıyorum eğer dns konusunda uzman değilseniz bir uzmandan yardım alın aksi halde dns sorunları nedeni ile logon işlemleri bile durabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/01/2012 01:27

Paylaş: