Forum

Windows 2008 Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 Server Güvenlik duvarı ayarları nasıl yapılmalı ?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@ZiyaALP)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

2005 Yılından bu yana web tasarım ile ilgileniyorum,  Server yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak için vps server kiraladım, bu konuda hiç bir bilgim yok ticari amaçlada düşünmüyorum amacım kendimi bu alanda yetiştebilmek. Vps de kendi kişisel sayfamı barındırmak istiyorum, Sunucuda Windows 2008 Server Enterprise ve Plesk 8.6 Kontrol paneli kurulu ftp ile açtığım hosting'e bağlanmak istediğimde dizin listenemiyor hatası verdi, Vps kiraladığım yerden yardım istedim Windows sunucularda güvenlik duvarının kapatılması gerektiğini söyledi ama bu pek mantıklı gelmedi şuan için kendim ftp ile işim olursa kapatıyorum, ama hosting işini yapan firmalar bu işi nasıl yapıyor ? Sunucu güvenliği için neler yapmak gerekiyor ? Vakit ayırıp yardımcı olan olursa şimdiden teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/01/2012 19:45

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Windows güvenlik duvarından kulladığınız servislere izin vermeniz gerekmektedir. Bunun haricinde firewallu kapamanıza gerek olmadığı gibi cihaz önünde başka bir firewallda yoksa ciddi güvenlik açığı doğurabilir.

Şu an aklıma gelen webhosting sunucusu portları
8443
80
21
22
587
25
443

bunun haricindeki portlar isteğe bağlı olacaktır. Örneği MySQL yada MsSQL e dışarıdan bağlanılmasını istemiyorsanız bunları açmanıza gerek yoktur.

Gönderildi : 02/01/2012 20:08

(@ZiyaALP)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Şuan firewall açık güvenlik duvarı şu şekilde ama yine bağlanamıyor. Server datacenter da olduğu için server önünde cihaz olması kuvvetli ihtiamal ama işi şansa bırakmak istemiyorum.

Gönderildi : 02/01/2012 20:14

Paylaş: