Forum

windows 2008 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 server r2 de problem

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
402 Görüntüleme
(@MESUTSAYGI)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Üstadlar server sistemlerinde yeniyim ve kendimi geliştirmek için elimden ne gelirse yapmaya çalışıyorum. şuanki çalıştığım firmanın daha önce bir firmaya kurduğu server le ilgili bir problemimiz var 

müşterinin ofisinde 3 bilgisayar var ve serverde bu ofisde ancak müşteri birde başka bir semtte fabrika açmış bu fabrikadaki muhasebe bilgisayarının serverdeki sadece ofis4 isimli klasöre ulaşmasını istiyor bu isteğini uzakmasaüstü bağlantısıyla çözmeye çalıştık ancak fabrikadaki bilgisayar servere bağlandığında tüm klasörleri ve bilgisayarın tüm özelliklerine müdahale edebiliyor

merak ettiğim ve yapmak istediğim konu şu

fabrikadaki bilgisayar uzak masaüstü ile servere bağlandığında  direk karşına ofis4 isimli klasörün çıkmasını nasıl sağlayabilirmiyim ?

veya nasıl bir yöntem uygulayabilirim yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim  

Gönderildi : 28/12/2011 13:19

(@can.gurzap)
Gönderiler: 66
Estimable Member

ortamda vpn hattı varmı yada active directory  kullanılıyormu ?

Gönderildi : 28/12/2011 13:22

(@MESUTSAYGI)
Active Member
Konu başlatıcı

vpm hattı yok serverde active directory yüklü ama nasıl kullanıldığını bilmiyorum üstad 

Gönderildi : 28/12/2011 13:28

(@MESUTSAYGI)
Active Member
Konu başlatıcı

bulamadım hala bir çözümünü yardım edecek biri varmı ?

Gönderildi : 28/12/2011 18:45

(@kamerkoseoglu)
Gönderiler: 199
Estimable Member

Merhaba,

Group Policy ile Uzak Masa üstü kullanıcıları için bir template oluştur ve bunu bağlanan kullanıcıya uygula, Masa Üstüne sadece erişeceği klasörün kısayolunu oluştur.

Gönderildi : 28/12/2011 19:00

Paylaş: