Forum

Software Restrictio...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Software Restriction Policy Local Admin Sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
 pcpc
(@pcpc)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

software restriction policy ile msn messenger'ı kısıtlıyorum. herşey güzel. ancak bu policyi uyguladığım kullanıcının local admin iken policyden etkilenmemesi için ALL USER EXCEPT LOCAL ADMINISTRATORS seçeneğini işaretliyorum.kullanıcıyı local admin yapıyorum ve oturum açtığımda
policy yine uygulanıyor ve msn messenger çalışmıyor.rsop ile baktığımda kullanıcının ALL USER EXCEPT LOCAL ADMINISTRATORS ayarını ALL USERS olarak aldığını görüyorum.

acaba sorun neyden kaynaklanıyor olabilir

teşekkürler

Gönderildi : 11/07/2008 13:48

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba yapınız hakkında biraz bilgi verirseniz kullanıcıyı nerede local admin yapıyorsunuz yani evde kendi makinanızmı şirkette bir client mi gibi?

Gönderildi : 11/07/2008 21:24

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba. Kullanıcı nasıl local admin yapıyorsunuz?

Ayrıca:

Yazılım Kısıtlama İlkelerinin Yerel Yöneticilere Uygulanması Nasıl Engellenir

loadTOCNode(2, 'summary');

1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, mmc yazın ve Tamam'ı tıklatın.
2. Yazılım Kısıtlama İlkeleri'ni açın.
3. Ayrıntılar bölmesinde, Zorlama'yı çift tıklatın.
4. Aşağıdaki kullanıcılara yazılım kısıtlama ilkelerini uygula altında, Yerel yöneticiler dışındaki tüm kullanıcılar'ı tıklatın.
NOTLAR:

Henüz yapmadıysanız, bu GPO için yeni bir yazılım kısıtlama ilkesi ayarı oluşturmanız gerekebilir.
Tipik olarak, kullanıcılar kuruluşunuzdaki bilgisayarlarının yerel yönetici grubuna üyedir ve bu nedenle bu ayarı etkinleştirmek isteyebilirsiniz. Yazılım kısıtlama ilkeleri, kendi yerel yönetici grubunun üyesi olan kullanıcılara uygulanmaz.

Yerel bilgisayarınız için bir yazılım kısıtlama ilkesi ayarı tanımlıyorsanız, bu yordamı kullanarak yazılım kısıtlama ilkelerinin yerel yöneticilere uygulanmasını engelleyin. Ağınız için bir yazılım kısıtlama ilkesi ayarı tanımlıyorsanız, kullanıcı ilke ayarlarına Grup İlkesi yardımıyla güvenlik gruplarındaki üyeliğe göre filtre uygulayın.

http://support.microsoft.com/kb/324036/tr

Gönderildi : 12/07/2008 01:05

Paylaş: