Forum

vpn ve windows serv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vpn ve windows server

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@ErincKuzu)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar
Sizlere kısaca oluşturmak istediğimiz bir yapıdan bahsedeceğim bunun için fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Şimdi elimizde 2 adet fabrika ve 1 adet ofis mevcut ofisi A olarak tanımlıyorum fabrikaları B ve C olarak tanımlıyorum.
ve elimizde 3 adet windows sunucu var ISA , Exchange , Muhasebe. Bu 2 fabrika ve 1 ofisden bu sunuculara hem mail hem domain controller hemde mail server olarak bağlanmasını istiyoruz. Bunu A ofisimizde mi yapmak daha mantıklı yoksa bir verimerkezinde bu sunucuları barındırmak mı daha mantıklı ve VPN olarak nasıl bir network kurabiliriz.
Teşekkür ederim.
İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 22/12/2011 21:54

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba Arkadaşlar
Sizlere kısaca oluşturmak istediğimiz bir yapıdan bahsedeceğim bunun için fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Şimdi elimizde 2 adet fabrika ve 1 adet ofis mevcut ofisi A olarak tanımlıyorum fabrikaları B ve C olarak tanımlıyorum.
ve elimizde 3 adet windows sunucu var ISA , Exchange , Muhasebe. Bu 2 fabrika ve 1 ofisden bu sunuculara hem mail hem domain controller hemde mail server olarak bağlanmasını istiyoruz. Bunu A ofisimizde mi yapmak daha mantıklı yoksa bir verimerkezinde bu sunucuları barındırmak mı daha mantıklı ve VPN olarak nasıl bir network kurabiliriz.
Teşekkür ederim.
İyi Çalışmalar.

Sunucularını Veri Merkezine Taşıman Tabiki Daha Güvenli Olacaktır Ama Bana Sorarsan Bence Ofis'te Sistemi kur Tüm Yapıyı Oraya Oluştur Fabrikaları IPSEC Vpn İle Haberleştir. Bu Şekilde Sanırım Daha Sağlıklı Olacaktır. İmkanın Var İse VPN Metodu olarak TTVPN Diyeceğim Ama Maliyet Çalışması Yapman Lazım. 

Gönderildi : 22/12/2011 23:16

Paylaş: