Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dhcp Cluster

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@omerinci)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese selamlar

Domain yapıma iki adet dhcp sunucu kurmak istiyorum. Ancak iki sunucudan birisi sürekli stop durumda bekleyecek, herhangi bir problem oluştuğunda ikinci dhcp sunucuyu manuel olarak devreye alacağım. (Otomatik olarak da devreye alınabiliyor olabilir)

Böyle bir yapıda sürekli stop durumda olan dhcp sunucu ile aktif olan dhcp sunucu arasında güncel olarak replikasyon işlemini nasıl sağlayabilirim? 

Konu ile ilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum 

Gönderildi : 21/12/2011 14:48

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Herkese selamlar

Domain yapıma iki adet dhcp sunucu kurmak istiyorum. Ancak iki sunucudan birisi sürekli stop durumda bekleyecek, herhangi bir problem oluştuğunda ikinci dhcp sunucuyu manuel olarak devreye alacağım. (Otomatik olarak da devreye alınabiliyor olabilir)

Böyle bir yapıda sürekli stop durumda olan dhcp sunucu ile aktif olan dhcp sunucu arasında güncel olarak replikasyon işlemini nasıl sağlayabilirim? 

Konu ile ilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum 

Bu Konuyu İncelermisiniz

http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee405263(WS.10).aspx  

Gönderildi : 21/12/2011 22:18

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Dhcp dbsi dhcp.mdb çok fazla yer kaplayan ve çok komplike bir servis değildir. Sorun durumunda export-install-import işlemleri ile kısa sürede ayağa kalkıyor. Failover bildiğim kadarıyla server 8 ile geliyor. 2008 tarafında ise arkadaşımızın gonderdiği makaleyi incelmek gerekir.

Gönderildi : 22/12/2011 02:31

Paylaş: