Forum

Server 2008 Kullanı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Kullanıcı dosyası oluşmuyor "Çözüldü"

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@MesutMuslu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirket içerisinde kullandığım Windows 2008 R2 Standart SP1 yüklü makinamı Remote Server olarak kullanıyorum.  bir yanlışlıktan ötürü bir tane kullanıcının dosyasını sildim.  daha sonrasında Kullanıcı tekrar girdiğinde oluşturur diyerekten pek önemsemedim. Ama Kullanıcı Admin yetkisinde olmasına rağmen servere uzak bağlantı yaptığında user kısmında TEMP geçici bir klasör oluşuyor. Log off yaptıgında ise dosya yok oluyor haliyle masaüstüne bişi koyamıyoruz. Belgelerime erişemiyoruz.  Hatta işi biraz daha ileriye götürüp Kullanıcıyı Domainden tamamen kaldırdım ve daha sonrasında aynı isimde tekrar ekledim. Kendi profil dosyalarını oluşturur diye ama oda nafile.

Event Logda oluşan hata ise

Windows cannot find the local profile and is logging you on with a temporary profile. Changes you make to this profile will be lost when you log off.

Yukarıda bahsettiğim tEMP kullanıcı dosyasından bahsediyor.

Destek olabilecek varsa sevinirim. Windows 2008 R2 Standart Lisanslı ve Terminal keyleri aktif kullanılmaktadır. 

Gönderildi : 21/12/2011 02:11

(@MesutMuslu)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Registry içerisinde kullanıcıya ait tüm girdiler silindi, Clint Servere tekrar bağlandığında kendi user profilini oluşturdu. Bu sayede Problemimde ortadan kalkmış oldu 🙂

Gönderildi : 21/12/2011 14:31

Paylaş: