Forum

Akıllı kart Hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Akıllı kart Hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Windows Server 2008 R2 işletim sistemiyle çalışan bir işletmede uzaktan bağlantı yapıldığında hata alındığı hakkında geri dönüş aldım. Kontrol ettiğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.

"Bu bilgisayara oturum açmak için akıllı kart kulanmalısınız"

Uzaktan ve Server üzerinden administrator hesabıyla oturum açmak istesende aynı uyarıyla oturum açamıyorum. Bu gibi bir durumla karşılaşanınız varmı acaba ?

Gönderildi : 19/12/2011 14:37

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam güvenli modda yada normal oturumda serverde logon olamıyorum. Hiçbir şekilde oturum açamadım nasıl yapabiliriz bir fikriniz varmı ?

Gönderildi : 20/12/2011 15:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Kim bu GPO yu uyguladı ise kaldırsın sorun düzelir, ha bu DC diyorsan bunu değiştiren arkadaşın ellerinden öperim benden slm söyle,

DSRM içerisinde hangi GPO içerisinde ise tek tek bunları txt ile açıp ilgili kaydı silmen gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/12/2011 17:05

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Kim bu GPO yu uyguladı ise kaldırsın sorun düzelir, ha bu DC diyorsan bunu değiştiren arkadaşın ellerinden öperim benden slm söyle,

DSRM içerisinde hangi GPO içerisinde ise tek tek bunları txt ile açıp ilgili kaydı silmen gerekli.

[:)] Hocam biri yanlışlıkla kurcaladı herhalde Windows server backup tan 4-5 gün önceye geri yükleme yaparak düzelttim. Ama çözüm şansım yoktu mecbur yeniden kurmak zorunda kalacaktım.

Cevaplarınız için teşekkürler. [;)]

Gönderildi : 20/12/2011 17:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/12/2011 02:13

Paylaş: