wsus server hakkınd...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

wsus server hakkında  

  RSS
 Anonim

Merhaba

2008 r2 ortamına wsus kuracağım fakat şüphelerim var.

1) wsus kurup wsus sunucuya updateleri indirdikten sonra tüm clienlara bu updateleri yüklemem sıkıntı olmazmı ben nereden bileceğim

indirilen updatelerin işletim sistemlerini olumsuz etkilemeyeceğini, ya yükledikten sonra sorun çıkarırsa bunun önlemi varmı

nasıl bir yol izlemeliyiz. 

 

Alıntı
Gönderildi : 15/12/2011 15:30
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Wsus kurduktan sonra kullanıcıların güncel olup olamdığını konsoldan görebilecek kullanıcıların güncellik durumunu yüzde ve grafiksel olarak görebileceksiniz. Wsus zaten sizin bilgisayarların ayrı ayrı çekip aldığı güncellemeyi komple bir merkeze indirip dağıtıyor. Bir bilgisayarı güncellerken güncellemeden sonra bir sorun ihtimali ne kadar varsa wsustada o kadar var. Ayrıca wsustan onaylamadığınız güncellemeler kullanıcıya basılmaz. Mesela explorer 8 kullansın 9 kurulmasın v.s.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/12/2011 15:41
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Aslında arkadaşın tüm çekinceleri için kullanması gereken üründür WSUS. Yani çekincelerim var dediği şeyleri çözen bir yapıya sahip WSUS. Büyük yapılarda ise kullanmaktan daha fazla keyf alınacak bir ürün.

 

Olası sorunlu güncellemelerde ise dilerseniz öncelikle bir test grubu yada kurban grubu bilgisayarların öncelikli güncellemeleri almasını sağlayıp olumsuz bir sorun gözlmelemediğinde diğer clientlara içinde güncellemeleri yayınlayabilirsin. Merkezi olarak zaten hangi bilgisayarların güncel, hangisinin güncel olmadığınıda görebilmen için kullanman gereken bir ürün. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/12/2011 16:29
Paylaş: