Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 Standart Backup

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@bekirpercin)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam,

Sistemimde Windows Server 2008 standart kurulu, bu sebepten dolayı Ram i 4 GB dan fazla yükseltemiyorum.Tek çare Formatlayıp Professionel a geçmek gözüküyor.Fakat Local Kullanıcılar, Datalar vs. vs. var.  acaba backup alsam daha sonra Professionel in üzerine yazabilirmiyim.Yada başka bir yolu varmıdır.image alma gibi vs.

Tşkler.

Gönderildi : 13/12/2011 13:25

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Selam,

Sistemimde Windows Server 2008 standart kurulu, bu sebepten dolayı Ram i 4 GB dan fazla yükseltemiyorum.Tek çare Formatlayıp Professionel a geçmek gözüküyor.Fakat Local Kullanıcılar, Datalar vs. vs. var.  acaba backup alsam daha sonra Professionel in üzerine yazabilirmiyim.Yada başka bir yolu varmıdır.image alma gibi vs.

Tşkler.

Soru Biraz Anlaşılamadı Professional Bir Server Sürümü Yok.

Enterprise Var . Ram 4 Gb Üzeri Falan Olayına Girersen Bu İşletim Sistemi Sürümü Ve Bit Oranı İle Alakalı Bir Durumdur x64 (64 Bit) Sistem Kurduğunda 4 Gb Ve Üzerini Görür Onunda Üst Limitleri Vardır Oda Versiyonlara Göre Değişir.

Sadece Kullanıcı Datalarını Alacaksan Bu Konuda İster İmage Al İster İster Backup İkisi İlede Tekrar Aktarabilirsin ... 

Gönderildi : 13/12/2011 14:45

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Standart sürümde PAE etkinleştirmesi nasıl bir kazanım sağlar bir test edin isterseniz. Gerekli kazanımı elde edemez iseniz sonrasında  Migration konularına göz atabilirsiniz. Farklı mimariler arası upgrade söz konusu değil. Format diye bir şey çok zahmetli ve sorunlu olur. Ama yinede System State yedeği alıp diğer makinada kullanabilirsiniz.

Birde sunucu rollerinizden bahsederseniz daha iyi olur. 

Memory limitleri için bu sayfaya bakabilirsiniz ek olarak.Ve görüldüğü üzere Standart sürümde PAE nin bir etkinliği sizin için olmayacak.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366778%28v=vs.85%29.aspx#physical_memory_limits_windows_server_2008

Gönderildi : 13/12/2011 16:17

Paylaş: