Forum

DNS Konusunda k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS Konusunda küçük bir destek lütfen...

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
463 Görüntüleme
(@OmerGul)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Tüm Ustalara öncelikle Merhaba,

Sizler için basit ama benim biraz zorlandığım bir konuda destek rica ediyorum. İçerde iis kurarak yayın yapıyorum subdomaini yönlendirme de yaptım firewall yönlendirmesini de verdim bilgisayara dışardan ulaşılıyor. ama içerde yani network içinden olmuyor DNS,  AD server da dnsmngmt girdim ama napacağımı bilememdim orda bir ayar yapmalıyım galiba içerden gelen istegi aaa.bbb.com.tr isteği iç networkteki şu bilgisayara git diye. Arama yaptım ama sitediğim cevabı bulamadım veya kaçırdım bu konuda destek olursanız çok teşkkür ederim.

Gönderildi : 13/12/2011 12:25

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

icerdeki dns uzerinde bbb.com.tr isimli zone olusturup bunun icerisinde aaa hostu icin makinanin icerden ulatiginiz ip adresini vermeniz yeterli

Gönderildi : 13/12/2011 12:29

(@OmerGul)
Active Member
Konu başlatıcı

Vasvi Bey ilginizden dolayı öncelikle çook teşekkür ederim sorduğum soru saçma gelebilir size ama bbb.com.tr diye zaten bir zone var oda domainim zaten o yüzden biraz çekiniyorum o daininimin altına bir subdomain almıştım. dışardan yönlendimeyi vermiştim içerdeki 192.168.x.x IPsine ve farklı bir zone açsam domainimle aynı olacak o zone içinde bir eklememi yapmak lazım acaba aaa.bbb.com.tr ye gitmesi için ???

Gönderildi : 13/12/2011 12:51

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Vasvi Bey ilginizden dolayı öncelikle çook teşekkür ederim sorduğum soru saçma gelebilir size ama bbb.com.tr diye zaten bir zone var oda domainim zaten o yüzden biraz çekiniyorum o daininimin altına bir subdomain almıştım. dışardan yönlendimeyi vermiştim içerdeki 192.168.x.x IPsine ve farklı bir zone açsam domainimle aynı olacak o zone içinde bir eklememi yapmak lazım acaba aaa.bbb.com.tr ye gitmesi için ???

aaa.bbb.com.tr ye gitmesi için ???

Dns Management Üzerinde bbb.com.tr Zone Gelip Orda Bir aaa İsmiyle Bir A Kaydı Açmanız Gerekmektedir Eğer Bunu Yaparsanız Sorunsuz Girecektir. Site Sizin Kendi Sunucunuzda Değilde Bir Host'ta İse Buraya Sitenizin Dış İp Adresini Yazacaksınız Yani İçerde İse ;

192.168.2.2 (Örn.)

Dışarda İse ;

88.255.255.255 (Örn.) Bu Şekilde Erişimleri Yapabilirisiniz

Bunun Dışında www.bbb.com.tr De Olabilir Herhangi Bir Fark Yok Orda'da www Diye Bir A Kaydı Açacaksınız Yine Aynı İşlemleri Yapacaksınız. 

Gönderildi : 13/12/2011 13:14

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.hakanuzuner.com/index.php/advanced-dns-settings-ileri-duzey-dns-ayarlari.html

netmask ordering kısmını okudugunuzda muhtemelen kafanızda canlanacaktır 

Gönderildi : 13/12/2011 14:27

(@OmerGul)
Active Member
Konu başlatıcı

Serkan Bey çoook teşekkür ederim gerçi biraz utandım da ama bu kadar (basit bir işlem olduğunu için ) bir kaç gündür bunla uğraşıyodum firewallu didik didik ettim 🙂 neyse halloldu.

Gönderildi : 13/12/2011 15:07

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Serkan Bey çoook teşekkür ederim gerçi biraz utandım da ama bu kadar (basit bir işlem olduğunu için ) bir kaç gündür bunla uğraşıyodum firewallu didik didik ettim 🙂 neyse halloldu.

Teşekkür Edecek Birşey yapmadım Sorununun Giderilmesine Sevindim Geri Dönüş İçinde Ayrıca teşekkürler Başarılar...

Gönderildi : 14/12/2011 00:24

Paylaş: