Paylasım Sorunu
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Paylasım Sorunu  

  RSS
crossland
(@crossland)
Üye

Merhabalar,

Benim söyle bir sorunum var. Daha önceden stabil halde calısan paylasımlarda son zamanlarda yetkiler ile ilgili sıkıntı yasamaya basladım. Söyle ki :

* Paylasılan bir klasörde 3 kullanıcımın full yetkisi var. Bunu olustururken alt klasörlere de miras verilmesi secenegini isaretledim.

*Daha önce sistem düzgün calısırken son zamanlarda bu 3 kullanıcıdan biri bir klasör olusturdugunda diger 2 kullanıcı Admin'de dahil bu klasöre erisemiyor.

*Sadece dosyayı olusturan makina üzerinden yetki verildiginde erisilebiliyor. O makinada herhangi bir yetki islemi yapılmıyor hiç bir zaman. Mecburen son zamanlarda yapmak zorunda kaldık.

* Bunun gibi diger paylasımlarda da sorun yasıyoruz.  Sistem duzgun calısırken bir anda böyle birsey meydana geldi. Virüs taraması yaptım fakat yine bir sonuc alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Alıntı
Gönderildi : 12/12/2011 11:53
 Anonim

Paylaşmış olduğun klasörün ilgili makine üzerinden sahipliğini kontrol et derim. Sahipliği devralınmışsa ve securtiy ayarları düzgün yapılmışsa bağlanması gerekiyor. Bütün bunlar düzgünse antivirüs yazılımının güncelliğini kontrol et birde güvenlik duvarında problem var mı kontrol et

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2011 17:36
 Anonim

Aynı anda kaç kişi bağlanmaya çalışlıyor ?

bu sayı kullandığın işletim sisteminin desteklediğinden fazlaysa

 erişimde bu türden hatalar alabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2011 01:33
Paylaş: