Remote Desktop | Th...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remote Desktop | The connection was denied  

sermet gezergen
(@sermetgezergen)
Üye

Merhaba arkadaşlar, yine bir problemle karşınızdayım:) İnternette bir kaç yerde birden araştırdım ama benim sorunum yukardaki ekrandan biraz daha farklı. Yukardaki ekranın hikayesi ise şu: " A şehrinde bir noktam var ve bu noktanın sunucuları B isimli şirketin bünyesinde ve sanal. Ben ise C şehrindeyim. Benim A şehrindeki noktaya direk bağlantım yok. Uzak masaüstü yapacaksam eğer önce B ye ordan da tekrar uzak masaüstü yaparak A ya ulaşıyorum. Ben bunu "Domain Admins"  yetkilerine sahip bir kullanıcı ile yaparken, A şehrinin kendi  kullanıcısını kullanarak yapamıyorum. Amacım "teamviewer" veya "showmypc" gibi programlar kullanmadan A şehrindeki bir kullanıcının hata ile karşılaştığı zaman kendi kullanıcısıyla bağlanıp hatayı görebilmek. A şehrindeki kullanıcıya "Domain Admins" yetkisi verince bağlanabiliyorum. Ama "Domain Users" olarak kalırsa bağlanmıyor ve bu hatayı veriyor." Konu hakkında bizleri aydınlatacak arkadaşlardan yardım istiyorum.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 10/12/2011 13:37
Farhad KARIMOV
(@farhadkarimov)
Üye

Anladığım kadarı ile normal user ile bağlanmaya çalışıyorsunuz, normal usere Remote Login olma için izin vermeniz gerekiyor.

Domain Admins`de bu default olarak var. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2011 13:42
sermet gezergen
(@sermetgezergen)
Üye

Evet bir yetkilendirme problemi olduğu kesin. Bağlanmaya çalıştığımız client lerin tamamında uzak erişim izni var.

Zaten domain admin ile uzak bağlantı kurup o bilgisayarda işlem yapabiliyorum, onda sorun yok.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 10/12/2011 13:57
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Erişmek istediğin sunucu Root DC ise normal user olarak oturum açamayabilirsin. Erişmek istediğin sunucu DC mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2011 14:24
sermet gezergen
(@sermetgezergen)
Üye

Hayır hayır DC değil. Erişmek istediğim bir client. O Cliente kendi kullanıcısı ile uzak masaüstü açmaya çalışıyorum.

C merkezden ilk önce B deki DataCenter e ordan da A daki cliente erişmek istiyorum.

Erişiyorum da fakat normal bir user ile bağlanmıyor.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 10/12/2011 14:58
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

ok.

Peki kullanıcıların Remote Destop User grubuna dahiller mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2011 15:09
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Ulasmak istedigin makinenin local group policy'sinde domain users'ı User Right Assignment bölümündeki Allow Users through RDP/Terminal Service" bölümüne ekleyip komut satırında gpupdate /force yap ve tekrar dene

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2011 20:55
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

On the RDS server, Click Start.

Right click Computer and select Properties

Click Remote Settings

image

Click Select Users

image

Click Add.

image

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2011 21:03
sermet gezergen
(@sermetgezergen)
Üye

[quote user="Ufuk TATLIDİL"]

On the RDS server, Click Start.

Right click Computer and select Properties

Click Remote Settings

image

Click Select Users

image

Click Add.

image

[/quote]

Problemin çözümü budur arkadaşlar. Çözüm için Ufuk Bey'e teşekkürler.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 12/12/2011 16:12
Paylaş: