Forum

Remote Desktop | Th...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remote Desktop | The connection was denied

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,390 Görüntüleme
(@sermetgezergen)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, yine bir problemle karşınızdayım:) İnternette bir kaç yerde birden araştırdım ama benim sorunum yukardaki ekrandan biraz daha farklı. Yukardaki ekranın hikayesi ise şu: " A şehrinde bir noktam var ve bu noktanın sunucuları B isimli şirketin bünyesinde ve sanal. Ben ise C şehrindeyim. Benim A şehrindeki noktaya direk bağlantım yok. Uzak masaüstü yapacaksam eğer önce B ye ordan da tekrar uzak masaüstü yaparak A ya ulaşıyorum. Ben bunu "Domain Admins"  yetkilerine sahip bir kullanıcı ile yaparken, A şehrinin kendi  kullanıcısını kullanarak yapamıyorum. Amacım "teamviewer" veya "showmypc" gibi programlar kullanmadan A şehrindeki bir kullanıcının hata ile karşılaştığı zaman kendi kullanıcısıyla bağlanıp hatayı görebilmek. A şehrindeki kullanıcıya "Domain Admins" yetkisi verince bağlanabiliyorum. Ama "Domain Users" olarak kalırsa bağlanmıyor ve bu hatayı veriyor." Konu hakkında bizleri aydınlatacak arkadaşlardan yardım istiyorum.

Gönderildi : 10/12/2011 14:37

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Anladığım kadarı ile normal user ile bağlanmaya çalışıyorsunuz, normal usere Remote Login olma için izin vermeniz gerekiyor.

Domain Admins`de bu default olarak var. 

Gönderildi : 10/12/2011 14:42

(@sermetgezergen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet bir yetkilendirme problemi olduğu kesin. Bağlanmaya çalıştığımız client lerin tamamında uzak erişim izni var.

Zaten domain admin ile uzak bağlantı kurup o bilgisayarda işlem yapabiliyorum, onda sorun yok.

Gönderildi : 10/12/2011 14:57

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Erişmek istediğin sunucu Root DC ise normal user olarak oturum açamayabilirsin. Erişmek istediğin sunucu DC mi?

Gönderildi : 10/12/2011 15:24

(@sermetgezergen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hayır hayır DC değil. Erişmek istediğim bir client. O Cliente kendi kullanıcısı ile uzak masaüstü açmaya çalışıyorum.

C merkezden ilk önce B deki DataCenter e ordan da A daki cliente erişmek istiyorum.

Erişiyorum da fakat normal bir user ile bağlanmıyor.

Gönderildi : 10/12/2011 15:58

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

ok.

Peki kullanıcıların Remote Destop User grubuna dahiller mi?

Gönderildi : 10/12/2011 16:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Ulasmak istedigin makinenin local group policy'sinde domain users'ı User Right Assignment bölümündeki Allow Users through RDP/Terminal Service" bölümüne ekleyip komut satırında gpupdate /force yap ve tekrar dene

Gönderildi : 10/12/2011 21:55

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

On the RDS server, Click Start.

Right click Computer and select Properties

Click Remote Settings

image

Click Select Users

image

Click Add.

image

Gönderildi : 10/12/2011 22:03

(@sermetgezergen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

On the RDS server, Click Start.

Right click Computer and select Properties

Click Remote Settings

image

Click Select Users

image

Click Add.

image

Problemin çözümü budur arkadaşlar. Çözüm için Ufuk Bey'e teşekkürler.

Gönderildi : 12/12/2011 17:12

Paylaş: