Forum

symantec backup sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

symantec backup sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

2008 r2 ve yedekleme olarak symantec exec 2010 olan bir sistmde yedek alıyor fakat aşşağıdaki hatayıda veriyor. dc üzerinde  remote agent kaldırıp tekrar yükledim ama sorun devam ediyor.

Backup Exec has discovered Microsoft Active Directory
data on one or more virtual machines. You must install the Active Directory
Recovery Agent on the media server to configure the granular recovery of Active
Directory data, including user and computer objects. The Active Directory
Recovery Agent is licensed on a per domain controller server basis.

Gönderildi : 10/12/2011 11:55

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba

2008 r2 ve yedekleme olarak symantec exec 2010 olan bir sistmde yedek alıyor fakat aşşağıdaki hatayıda veriyor. dc üzerinde  remote agent kaldırıp tekrar yükledim ama sorun devam ediyor.

Backup Exec has discovered Microsoft Active Directorydata on one or more virtual machines. You must install the Active DirectoryRecovery Agent on the media server to configure the granular recovery of ActiveDirectory data, including user and computer objects. The Active DirectoryRecovery Agent is licensed on a per domain controller server basis.

Birincisi Active Directory Recovery Agent  Yüklemeni İkincisi Bu Agent İçin Ayrı Bir Lisans Almış Olmanı Söylüyor Aslında Lisans Hatası Veriyor...

Gönderildi : 10/12/2011 12:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

serkan hocam

3 gün öncesine kadar backup alıyordu. yani lisans olmasa 2 aydır almazdı.

2) recovery agent kısmı zaten lisans yüklerken yüklüyor başka nereden yükleyeceğimki dediğim gibi 2 ay önce aldık bun u ayarlamalrı yaptık açıkçası tıkandım

Gönderildi : 10/12/2011 12:51

(@serkantas)
Prominent Member

Merhaba

serkan hocam

3 gün öncesine kadar backup alıyordu. yani lisans olmasa 2 aydır almazdı.

2) recovery agent kısmı zaten lisans yüklerken yüklüyor başka nereden yükleyeceğimki dediğim gibi 2 ay önce aldık bun u ayarlamalrı yaptık açıkçası tıkandım

Aslında Bu Hatayı Şu Sebeptende Verebiliyor Biraz Düşündüm Başıma Hiç Gelmedi Ama

Sunucuya Erişemediğinde de Verir Bu Hatayı Sysmantec Kurulu Olan Sunucunun Domain Controller Makinasına Erişip Erişemediğinide Kontrol Edermisiniz... 

Gönderildi : 10/12/2011 13:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

erişimde problem yok 

Gönderildi : 10/12/2011 13:47

(@TanerCort)
Gönderiler: 45
Eminent Member

Merhaba

Backup Exec has discovered Microsoft Active Directory
data on one or more virtual machines. You must install the Active Directory
Recovery Agent on the media server to configure the granular recovery of Active
Directory data, including user and computer objects. The Active Directory
Recovery Agent is licensed on a per domain controller server basis.

Merhaba,

Verilen mesajda birden fazla Active Directory verisine rastladığını, Active Directory Recovery Agent'ın Domain Controller bazında lisanslandığını söylüyor sanırım. Ortamda ADC olabilir ve onun üzerinde de Agent yüklü olabilir mi?

Bir de 2 ay önce aldık demişsiniz. Symantec 60 gün deneme sürümü olarak kullanılabiliyor, dolayısıyla 2 ay sorunsuz kullanılabilir. Lisansı girilmemiş olabilir mi?

Gönderildi : 12/12/2011 12:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

1) Ben lisansların hepsini girdim lisans konusunda problem yok.  d 

2) ortamımda bir tane adc var. dc bizim merkezimizde oradada ayrı backup programı var. bu durumd

3)bu hatayı vermesi problem teşkil edermi

yani bu hatayı kaldırmak için ne yapmak lazım 

Gönderildi : 12/12/2011 12:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Gönderildi : 13/12/2011 14:33

(@serkantas)
Prominent Member

Hocalarımız İle Paylaştım Muhakkak Bir Çözümü Vardır Ben O Kadar Lab ortamında Uğraştım Her Hatayı Aldım Bu Hatayı Almadım :((( Ve Ne Yazıkki Symantec Blog'larında da Böyle Bir Hataya Yer Vermemişler.

Gönderildi : 14/12/2011 00:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

İlginiz için teşekkürler serkan hocam 

Gönderildi : 14/12/2011 14:18

Paylaş: