Forum

hocalarıma bosit ve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hocalarıma bosit ve komik bir soru

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

cumartesi olusturdugum yapıyı simdi kagıda dökmem gerek aditional dc nin ne işe yaradıını faydaları ve şirkette olusturdugum altyapıyı visio ile cizip rapor tutucam ama ben ilk defa yapıcam böyle birsey yazıyla aram hiç yoktur aditional dc kurdum 2 subeye ve gönderdim tıkır tıkır çalısıyor daha önce patlak bir yapı vardı sizden ricam aditional dc ne dir ne işe yarar teorik olarak nasıl yazayım diye düsünüyorum bana yardımcı olabilirmisiniz 

Gönderildi : 07/07/2008 12:30

(@atillaturkan)
Gönderiler: 105
Estimable Member

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim çok iyi oldu bu

Gönderildi : 07/07/2008 20:48

(@FurkanYucel)
Gönderiler: 16
Eminent Member

selam dostum,

bu konuda oldukça yeniyim bende yarın ilk işime başlıcam visio ile çizim nedir bilmiyorum ama additional domain controller, var olan dc nin üzerine yeni bir dc oluşturup iş yükünü azaltmak ve dc nin performansını arttırmak için kurulur.dc indeki kullanıcılar,ou vs ler kurduğun additional dc dede yer alacaktır aynı şekilde.iki dc den birinde yaptığın bir değişiklik diğer dc dede aktif hale gelecektir yani kullanıcı oluşturdun diyelim asıl dc de yada sildin additional dc dede aynı şekilde yeni bir kullanıcı yaratılmış olduğunu görürsün yada silmiş isen olmadığını görürsün bu şekilde bir mantığı var.aynı zamanda iş yükünün dışında örneğin asıl dc bir şekilde zarar gördü hizmet veremiyor bu sefer aynı bilgiler additional dc üzerinde olduğundan hizmet addtional dc den gidecektir ve server hayatta kalacaktır.oldukça faydalı bir şey.

umarım kendimce yardımım dokunmuştur, sistemin çırağı konumundayım uygulama olarak deneyimim yok iş hayatıyla ilgili kısmetse yarın başlıyorum.işin içine girdikçe deneyimlerimi çözümparkta paylaşacağım mutlaka

iyi çalışmalar...

Gönderildi : 05/10/2008 15:29

Paylaş: