Forum

Permission Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

Permission Hatası

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
715 Görüntüleme
(@KenanKuralay)
Gönderiler: 161
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

2008 server + Windows 7 sistemimde

Kullanıcılardan biri serverda paylaşım olan klasöre full yetkili ama bu paylaşımda;

•  Klasör açabiliyor  - doğru
  •  Klasör silebiliyor - doğru
  •  Dosya silebiliyor - doğru
  •  Dosya değişikliği yapabiliyor ve kaydedebilyior - doğru
  • Ama masaüstündeki bir sunumu full yetkisi olan paylaşıma kopyalayamıyor.  Permission Access Denied diyor
  • kullanıcının bilgisayarı laptop.  Local networkunu çıkartıp wireless ile networke bağlıyorum.  Sorunsuz kayıt yapabiliyor.
  • Daha sonra kablolu networke geçiyorum normal kayıt yapabiliyor yine ama bi süre sonra yine aynı şekilde kayıt yapamıyor.
  • Kullanıcıyı Active Directoryde silip başka kullanıcı adı ile yeniden tanımlayıp sisteme join ettim yinede olmadı.  Aynı problem devam ediyor. 
  • Bu arada başka yere taşındık switcler değişti (hani belki switchlerde problem olabilir düşünceside ortadan kalktı) yine aynı problem. 

Laptopun ethernet driverlarını değiştiriyorum sorunsuz çalışıyor ama bi süre sonra yine kopyalama yapamıyor.  Aynı laptoptan 7 tane var bunlardan 4 tanesinde bu aynı problemler yaşıyorum.  Çalışanlar ile problemli olanları karşılaştırdım herşey aynı. 

Laptop 'un ethernet kartından şüphelenip HP ye gönderdim ve yaklaşık 1 ay testte kaldı ama bi sorunla karşılaşmadılar.  Gönderdiklerinde yine aynı laptop ile aynı sorunlar yaşamaya devam ettim. 

Bu şekilde tutarsız bi problem yaşamaktayım.  Dosya paylaşım yetkileril ile ilgili makeleyi kaçkere okudum sayısını unuttum ama dosya yetkilendirmede bi problem yok zira diğer kullanıcılar rahatlıkla aynı paylaşımda çalışabiliyorlar.

Yardımcı olursanız sevinirim. 

Gönderildi : 09/12/2011 15:45

(@ufuktatlidil)
    Gönderiler: 5718
    Illustrious Member

Windows loglarını kontrol edin. 

Gönderildi : 09/12/2011 15:57

(@KenanKuralay)
    Estimable Member
    Konu başlatıcı

En çok aşşağıdaki logdan var

Event ID 7000

The Diagnostic Service Host service failed to start due to the following error: 
    A privilege that the service requires to function properly does not exist in the service account configuration. You may use the Services Microsoft Management Console (MMC) snap-in (services.msc) and the Local Security Settings MMC snap-in (secpol.msc) to view the service configuration and the account configuration.

Gönderildi : 09/12/2011 16:09

(@KenanKuralay)
    Estimable Member
    Konu başlatıcı

Soru içinde bir soru daha.  Belki bu sorunuda ilk sorunla bir alakası vardır.

Ağda paylaşımda olan bi yere kopyaladığımda bazı kullanıcılar kopyaladğım dosyayı göremiyor ama bi süre sonra görüyor.  Yaklaşık 10 dk sonra, yada ilgili paylaşım olan yere klasör aç diyip tekrar açılan klasörü sildiğinizde kopyaladığım dosya görünüyor.

ne ilginç problemler dimi 🙂

Gönderildi : 09/12/2011 16:31

(@ufuktatlidil)
    Gönderiler: 5718
    Illustrious Member

Bir file server yapınız yokmu? Server tabanlı , client bazlı işlem yapıyorsanız maalesef bu tarz sorunlar olabiliyor.

Gönderildi : 09/12/2011 17:02

(@KenanKuralay)
    Estimable Member
    Konu başlatıcı

2008 standart file server 'ım var, bu yapı üzerinde sorun yaşıyorum.

Gönderildi : 09/12/2011 17:12

Paylaş: