Forum

Server 2003 Ses Kar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Ses Kartı Sorunu

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@OMERYILDIRIM)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba;

Elimde bulunan atıl bir bilgisayara ( Acer Veriton 6800 ) VRX ses kayıt cihazını kurdum kurulum vs herşey normal ve gelen giden telefonları kayıt ediyor fakat dinlemek istediğimde ses kartı yok hatası verdi. Bende XP driverini indirip kurdum aygıt listesinde vs görünüyor ama halen ses kartı yok diyor ( kaydolan mp3- vs tıkladığımda) acaba bu durumu nasıl aşabilirim. Bilgisayarın üreticisinin sitesinden indirdiğim driverler olmuyor malesef. aşağıdaki driveri server 2003 üzerinde nasıl kurarım

realtek Audio Driver 5.10.0.2586

saygılarımla;

Gönderildi : 09/12/2011 13:45

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Denetim masasında ses seçeneklerine girerek sesi aktif etmeniz gerekmekte.

Gönderildi : 09/12/2011 13:54

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Emrah bey yine aynı problem devam ediyor. dediğinizi denedim ama sonuç aynı. ayrıca ses te sessiz işaretli kaldırıp onayla dediğimde sessize geri alıyor.

Gönderildi : 09/12/2011 13:58

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Aygıt yöneticisinde durum eğer normalse dediğim işlemden sonra reset atınız. Bunun haricinde tekrar sessize gelmesi durumunda event lara hata düşmüş olabilir. Oradaki hata kodunu paylaşırsanız daha net bilgi bulabiliriz belki.

Gönderildi : 09/12/2011 14:14

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

normal görünüyor anlamadım neden calışmadığını. Driver yüklü değil hatası alıyorum. Eventte herhangib ibr kayıt yok. bu işlem benim için çok önemli yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 09/12/2011 15:35

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

konu günceldir. fikri olan bir arkadaşım yokmudur?

Gönderildi : 09/12/2011 17:40

(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Ses kartının üstünde sağ buton özellikler dedikten sonra AYRINTILAR'a tıkla ordan donanım kimliklerini seç ve orda yazanları sağ tuşla kopyala ve internetten arat ben hep böyle buluyorum. Kasayı açık anakart modeline bakmak veya program kurup modeli öğrenmekle uğraşmıyorum.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/12/2011 19:06

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

tüm Denemelerime rağmen sorunu cözemedim. Driveri normal yüklüyor ses olarak saatin yanında görünüyor. ayarları vs göre biliyorum fakat ses kapalı geliyor actığımda kend otomatik olarak kapatıyor. acaba nasıl düzeltebilirim.

Gönderildi : 12/12/2011 12:23

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar serverdeki ekran görüntüsünü aşağıda paylaştım. lütfen bakarak bana bir yol göstere bilirmisiniz.

ses kapalı geliyor acıp uygula dediğimde tekrar sessiz olarak görünüyor. driverini kurdum görüldüğü üzere yüklü görünüyor ama ses dosyasını acmak istediğimde yüklenmemiş uyarısı veriyor. lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz.

saygılarımla;

Gönderildi : 12/12/2011 14:18

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

günceldir.

Gönderildi : 12/12/2011 15:05

(@OMERYILDIRIM)
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar yardım edecek bir arkadaşım yokmudur? cözemedim halen..

Gönderildi : 13/12/2011 13:11

Paylaş: