Forum

2008 server iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 server için sistem gereksinimleri ve yapı için tavsiye...

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

4 GB ram, 1 TB SCSI Disk, Xeon x3330 işlemci...

21 Kullanıcı domain yapısı ile bağlı

3 kullanıcı LOGO kullanmakta

SQL Server 2005 çalışmakta

Bunun dışında toplam 20 kullanıcı 3 ayrı bölgede domaine bağlıu olmayan kullanıcılar mevcut.

Yani Server sadece lokal kullanıcılara hizmet vermekte.

Lokal kullanıclar, tüm dökümanlarını server üzerinde açılmış ortak klasörlerde tutmakta fakat bölgelerdeki kullanıcılar dökümanlarını kendi donanımlarında tutmaktalar.

Bunun dışında 81 ilde temsilciler var ve temsilciler tamamen her dökümanı kendi bünyelerinde tutmakta...

Gördüğünüz gibi aslında çok riskli bir durumla karşıkarşıya durum mevcut.

Burada öyle bir yapı kurmalıyım ki tüm bölge ve temsilciler hazırladıkları tüm dökümanları sunucuya aktarmalılar ve tüm bu bölge, temsilci dediğimiz kullanıcıların tümü dökümanlarını sunucuda tutabilsinler ve her zaman ulaşabvilsinler.

Tabi bunun dışında sıkı bir yedekleme sistemi de olması gerekiyor.

Yeni sistemle ilgili tüm önerilere açığım...

Teşekkürler

Gönderildi : 07/12/2011 21:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu iş için bütçeniz kısıtlımı, gereken ortam için  ihtiyaca göre bütçe varmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/12/2011 22:59

Paylaş: