Forum

Ağ üzerinden 2...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ üzerinden 2008 system state backup

29 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
871 Görüntüleme
(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Aslında es geçtiğimiz nokta şu. Siz normal Windows Server 2008 kullanıyorsunuz. Normal 2008 serverlarda SystemState yedeği network üzerinden yedeklenemiyor. 2008 R2 de bu mümkün ama 2008 de mümkün değil.

Gönderildi : 07/12/2011 20:25

(@OguzAYAZ)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Aslında es geçtiğimiz nokta şu. Siz normal Windows Server 2008 kullanıyorsunuz. Normal 2008 serverlarda SystemState yedeği network üzerinden yedeklenemiyor. 2008 R2 de bu mümkün ama 2008 de mümkün değil.

Ben R2 olup olmadığından emin değilim fakat klasöre erişim yetkisiyle alakalı hata vermesi normal mi böyle olunca ? 

Gönderildi : 07/12/2011 20:28

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Ama öyle bir uyarı yok ki? Zaten verilen hatada Microsoft System State yedeğinin Network üzerinden yedeklenemiyeceğini yedeğin bir lokal diske alınmasını sonrasında paylaşılan dizine taşınmasından bahsediyor.

Gönderildi : 07/12/2011 20:42

(@OguzAYAZ)
Trusted Member

Ama öyle bir uyarı yok ki? Zaten verilen hatada Microsoft System State yedeğinin Network üzerinden yedeklenemiyeceğini yedeğin bir lokal diske alınmasını sonrasında paylaşılan dizine taşınmasından bahsediyor.

Haklısın not allowed gorunce cok dıkkat etmedım 🙂 aslında network uzerınde yedek almaya ızın verılmedıgını local bır surucuye yedeklenıp o surucuden ag surucusune kopyalanması gerektıgını yazmıslar 😀 neyse R2 olmayınca bu ıslem gerceklesmıyormus bunuda ögrenmiş oldum teşekkürler.

Gönderildi : 07/12/2011 21:42

(@OguzAYAZ)
Trusted Member

Haklısın not allowed gorunce cok dıkkat etmedım 🙂 aslında network uzerınde yedek almaya ızın verılmedıgını local bır surucuye yedeklenıp o surucuden ag surucusune kopyalanması gerektıgını yazmıslar 😀 neyse R2 olmayınca bu ıslem gerceklesmıyormus bunuda ögrenmiş oldum teşekkürler.

Gönderildi : 07/12/2011 21:43

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Hüseyin Hocam işin ilginci aşağıdaki adreste de Windows Server 2008 e de uygulanabileceği yazıyor.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc742124(WS.10).aspx

Gönderildi : 07/12/2011 21:44

(@OguzAYAZ)
Trusted Member

Hüseyin Hocam işin ilginci aşağıdaki adreste de Windows Server 2008 e de uygulanabileceği yazıyor.

Erdem bey state almada sorun yok zaten ağ üzerindeki bir bölüme state almıyor aradaki fark o verdiğiniz linkde de ağ üzerinde yedeklemeyle alakalı bir açıklama yok.

Gönderildi : 07/12/2011 21:48

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Selam Erdem Hocam, bayadır bir konu üzerinden yazışmamıştık sevindim birden.

Aslında verdiğin linktede bu durumun mümkün olmadığı belirtilmiş. Parameters kısmında. Sanırım gözden kaçmış; şöyle demekte...

"A system state backup to a shared network folder is not supported."

Yani özetle diyor ki Paylaşılan ağ klasörü sytem state tedeklemesini desteklemez.

Gönderildi : 07/12/2011 21:53

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Erdem bey state almada sorun yok zaten ağ üzerindeki bir bölüme state almıyor aradaki fark o verdiğiniz linkde de ağ üzerinde yedeklemeyle alakalı bir açıklama yok.

Doğru söylüyorsunuz. Biz burada bir lokasyonu MAP'leyerek harf atıyoruz. O dökümanda bununla ilgili bir ibare yok. Yanlış yönlendirme için kusuruma bakmayın.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 07/12/2011 21:54

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Selam Erdem Hocam, bayadır bir konu üzerinden yazışmamıştık sevindim birden.

Aslında verdiğin linktede bu durumun mümkün olmadığı belirtilmiş. Parameters kısmında. Sanırım gözden kaçmış; şöyle demekte...

"A system state backup to a shared network folder is not supported."

Yani özetle diyor ki Paylaşılan ağ klasörü sytem state tedeklemesini desteklemez.

Hüseyin Hocam selamlar,

Bende özlemişim buraları. Son dönemde yoğunluk vb. Baya bi kapanmıştım kabuğuma, şimdi çıkma zamanı artık.

Evet bende şimdi farkettim. :=)

Tekrar yanlış yönlendirme için kusuruma bakmayın. Saygılarımla.

Gönderildi : 08/12/2011 00:27

Sayfa 2 / 2
Paylaş: