Forum

Wallpaper için...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wallpaper için kesin bir çözüm yok mu?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@volkanturkan)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

clientların kesinlikle wallpaperı değiştirmemesini istiyorum gpo dan registryden yapılan değişiklikler malesef resimleri önizleme ile açıp sonrasında masaüstü arkaplanı olarak ayarlamalarına çözüm olmuyor..Sağ tıklamaya kilit koymakta diğer işleri yapmalarına sorun teşgil ediyor.

1. Wallpaper için kesin bir çözüm yok mu?

2. Windows açılışına koyabileceğimiz 30sn. 1dk ,5dk gibi aralıklarla wallpaperı istediğimiz wallpaper olarak ayarlayacak bir program var mı? Elbette trayde falan görünmemeli.

Gönderildi : 06/12/2011 19:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-program-ile-letim-sistemi-k-s-tlama.aspx  bu programla her şeyi kısabilirsiniz.Ekran özelliklerini v.s.Bir bilgisayar var kullanıcı sadece masaüstündeki ikinu tıklayıp programı açmaktan başka hiç bir işlem yapamıyor şu anda iki terminalde kullanıyorum. Program bu konuda çok başarılı xp,2003,vista,win7 desteği var.

Duvar kağıdı olayı biraz fantaziye kaçıyor dilerseniz policy ile bir wallpaper atarsınız dilerseniz hepsinin wallpaper ayarını sabitleyip yukarıdaki programla dğeiştirmesini çok kolay şekilde ngelleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/12/2011 19:44

(@volkanturkan)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

zaten policy ile bir duvar kağıdı seçili fakat adamların sabah pclerini açtıktan sonraki ilk hamlesihazırdaki bir resim dosyasını açıp sağ tıklayıp wallpaper olarak ata demek oluyor. bu pro ücretli anladığım kadarıyla.

olmadı küçük bir exe yazıp ikidebir default arkaplana dönmesini sağlamak.

Gönderildi : 06/12/2011 19:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Kullanıcıları kurum politikası yoksa bıradakın değiştirsinler.Genel hatlar hariç kullanıcıları fazla kısmak iyi değil sürekli başınıza ekşir.Program ücretli evet. Ben bir ara 30 kişilik lisans almıştım kullanıyorum hala.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/12/2011 20:11

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Rıza Kurum politikası falan demiş ama

kurum politikası denen şeyde niyahetinde saçma olmamalı.

insanlar eğer sürekli değiştiriyorsa bunda diretmekte ne kadar fayda anlamış değilim. Nihayetinde insanların motivasyonu gereği bu türden şeylere de fazla karışılmamalı.

ayrıca adamın masaüstünde bize ne ? kaldı ki masaüstü iş ve göreviyle ilgili bir durum değil hatta kişisel bir materyal bile sayılabilir. yarın bir çalışan mahkemeye verse kazanma şansı yüksek.

Belki resimlerin değiştirme opsiyonundan şunu anlaşılabilir. resim yerine ÇALIŞŞ DURMA KONUŞ YAZ vs. gibi mesajlar konulmuş ve çalışana direkte yada bilgi veriyorsunuzdur? ama zaten çalışırklen bu programların arkasında kalıyor. masaüstüne bir insan ne kadar bakabilir? 

neyse  bence bu konu "gereksiz sidik yarışı"

Gönderildi : 07/12/2011 16:32

Paylaş: