Forum

2008 R2 Yazıcılar S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 R2 Yazıcılar Siliniyor

25 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
1,088 Görüntüleme
(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Merhaba problemim çözüldü. Fakat hız problemini nasıl çözebiliriz.  Nebim' den çıktı aldığımda Ortalama olarak çıktı süresi 30 sn civarı sürüyor ve kasada müşteriyi bekletmek iyi olmuyor bu süreyi kısaltmak için enler yapabiliriz öneriniz var mı? Veya hangi ayarı kontrol etmem gerekir. Fikirlerinizi bekliyorum.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2012 14:35

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Merhaba problemim çözüldü. Fakat hız problemini nasıl çözebiliriz.  Nebim' den çıktı aldığımda Ortalama olarak çıktı süresi 30 sn civarı sürüyor ve kasada müşteriyi bekletmek iyi olmuyor bu süreyi kısaltmak için enler yapabiliriz öneriniz var mı? Veya hangi ayarı kontrol etmem gerekir. Fikirlerinizi bekliyorum.

Hız Problemleri Karşılıklı Upload Download Oranlarına Bakar Arada G-DAT Diğer Bir Deyişle GSHDSL Kullanırsanız Merkezde Çıktılar Hızlanır Çünkü , DSL Üzerinden Max. 770 kbps/sn İle Upload Edersin Yazıcıya Dosyayı GSHDSL ile 2048 kbps/sn ile ... 

Gönderildi : 10/04/2012 00:47

(@cahityolacan)
Super Admin

Bağlantı yapısını değiştirmeden yapabilmek mümkün değil mi sizce. Çünkü 10 adet mağaza var ve hepsi aynı anda çıktı almıyorlar yani 8 mbit sadece onların merkezle bağlantısı için kullanılıyor. Ve merkezdeki 8 mbit de sadece VPN için kullanılıyor.

Ben VPN için merkezde Draytek 3300 ve noktalarda ise Draytek 2710 cihazlar kullanıyorum acaba bunlar için bir ayar varmı dır acaba.?

Veya son olarak ben yine bir kaç ayar değişikliği ile hızı 8 sn ye kadar düşürebildim. Nebim kullandığımız için nebim tarafında bir şeyler varmıdır acaba. 

Serkan bey yardımlarınız için çok tşk ederim. 

Cahit YOLAÇAN

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/04/2012 13:58

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bağlantı yapısını değiştirmeden yapabilmek mümkün değil mi sizce. Çünkü 10 adet mağaza var ve hepsi aynı anda çıktı almıyorlar yani 8 mbit sadece onların merkezle bağlantısı için kullanılıyor. Ve merkezdeki 8 mbit de sadece VPN için kullanılıyor.

Ben VPN için merkezde Draytek 3300 ve noktalarda ise Draytek 2710 cihazlar kullanıyorum acaba bunlar için bir ayar varmı dır acaba.?

Veya son olarak ben yine bir kaç ayar değişikliği ile hızı 8 sn ye kadar düşürebildim. Nebim kullandığımız için nebim tarafında bir şeyler varmıdır acaba. 

Merhabalar,

Cihazların hepsinda Qos var " http://www.simet.com.tr/index.cfm?fuseaction=objects2.detail_content&cid=743 " dokümanı incelermisin.

Gönderildi : 10/04/2012 21:14

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Ertan Hoca'nın Dediklerini Bir Dene Draytek Cihazları Çok Sever  :)) Başarılı Olmaz Yine Hız Problemi Yaşarsan  Yazıcıya Giden Dosyanın Boyutuna Dikkat Et . Baktın Yazıcıya Gönderdiği Dosya 600 Kb Üzerinde İse Aldığın Süre Normal Demektir Yok Eğerki 20 & 40 Kb Arasında Bir Dosya İse Muhakkak Bir SIkıntı Vardır Onuda Ancak Sen Bulabilirsin. Dosya Boyuru 500 Kb Ve Üzeri İse G-Dat Kullanman Tavsiyemdir.

Gönderildi : 15/04/2012 19:12

(@cahityolacan)
Super Admin

aynı problemi windows 7 de yaşıyorum neden olur caba fikri olan varmı ?

veya windows 7 içinde xp gibi bir kaç özel ayar varmı ?

Cahit YOLAÇAN

Gönderildi : 20/10/2012 15:46

Sayfa 2 / 2
Paylaş: