Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ip sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@OsmanPolat)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba , ortamda domain controller ile dhcp hizmeti çalışmaktadır.Kullanıcılar otomatik olarak ip alıyor ve internete çıkıyolar.Fakat ben otomatik olarak aldığı ip yi manuel olarak verdiğimde bağlantı yok diyor.ve sanki fiziksel bağlantı yokmuş gibi çarpı işareti çıkıyor makinada.

Gönderildi : 01/12/2011 18:53

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 544
Honorable Member

Merhaba , ortamda domain controller ile dhcp hizmeti çalışmaktadır.Kullanıcılar otomatik olarak ip alıyor ve internete çıkıyolar.Fakat ben otomatik olarak aldığı ip yi manuel olarak verdiğimde bağlantı yok diyor.ve sanki fiziksel bağlantı yokmuş gibi çarpı işareti çıkıyor makinada.

Şimdi bakalım; static ip almanızı ne engelliyor olabilir?

- Uyguladığınız bir policy bunu yapabilir.
- Zararlı bir yazılımda bunu yapabilir.  
- 3party bir uygulama da bunu yapabilir.

Bu sıraya göre bir kontrol sağlar mısınız ? 

Gönderildi : 01/12/2011 19:38

(@OsmanPolat)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

gpo üzerinde static ip almayı engelleyecek kısıtlama dışında bi protokol olduğunu sanmıyorum ?.Websense kullanıyoruz o da yerel bağlantıları bloke edecek bi methodu yok bildiğim kadarıyla.3.party olarak ip protokolu kullanan bi yazılımda kullanmıyoruz.Virüs olabileceği kanaatindeyim.bazı kullanıcılardada bağlantı var görünüyor ama yinede erişim sağlayamıyor.Gatewaya ping atmıyor.dhcp den al dediğim zaman sorun düzeliyor.Acaba authentication ile ilgili bi sıkıntımı var.

Gönderildi : 01/12/2011 19:51

(@halilkayrak)
Gönderiler: 5
Active Member

Buna benzer sorunu bende yaşadım.Şirketteki elektrik dalgalanmasından yapıyordu. Yani anlık birşey. Elektrik gidip geliyor ve İP ler çakışıyordu...

Gönderildi : 01/12/2011 21:27

(@ibrahimsahin)
Gönderiler: 10
Active Member

dns olarak herhangi dns giriyormusun yoksa server'ın ip adresilerini mi giriyorsun.

verdiğin ip adresine ping atabiliyormusun?

host dosyası üzerinde herhangi bir değişiklik varmı kontrol edermisin.

group policy kullanıcı bazlımı yoksa makinayamı uygulanıyor?

Gönderildi : 01/12/2011 23:38

Paylaş: