Forum

easy print - serv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

easy print - server 2008

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@ibrahimsahin)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar okuduğum tüm kaynaklarda easy print ile ilgili .net fremwork 3.5 yüklenmesi gerektiği yazmış.

Türkçe 2008 server üzerinde bu uygulamanın düzgün yüklendiğine nereden bakabiliyoruz.

Amacım mersin de bulunan şebemiz istanbulda bulunan bir uygulama üzerinden çıktı almasını sağlamak.

Server 2008 R2

Clinet 64 bit Win7

yazıcılar oki ml332 ve çok fonk hp yazıcı

remote desktop bağlantısındaki tüm ayarlar ok durumda, client local olarak yazıcılar üzerinde çıktı alıyor, server üzerindeki uygulamadan işlemleri yapıyor yazıcılarda listede var fakat çıktı almak istediğinizde herhangi bir gelişme yok.

resimli bir anlatımı olan kaynak varmı?

ilk yapmam  gereken işlem nedir?

Gönderildi : 01/12/2011 01:58

(@muratgok)
Gönderiler: 220
Reputable Member

VPN kullanmıyor musunz ? Araya bir openvpn koyun gitsin. Tam olarak amacınız buysa VPN ihticınızı karşılamıyor mu ? 

Gönderildi : 01/12/2011 02:05

(@ibrahimsahin)
Active Member
Konu başlatıcı

vpn bağlantıısını nasıl yapıcağım konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

VPN için yazılım olarak ücretsiz yazılım varmı?

Donanımsal olucaksa bunun için  modem almak zorundamıyız?

Amacımız server üzerindeki özel yazılımdan kendi yazıcımız üzerinden sorunsuz çıktı almayı sağlamak

Gönderildi : 01/12/2011 22:54

(@muratgok)
Gönderiler: 220
Reputable Member

vpn ile bağlayacağınız lokasyonların internet erişimi varsa ayrı bir modeme gerek yok. 

openvpn yada opensource firewall (Endian,Ipcop,Pfsense)'lar ile işinizi çözecektir. Bütün bu yazılımlar zaten açık kaynak ücretsiz  yazılımlar. bir  bunun la ilgili internette bir çok döküman mevcut.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/151122.aspx  

www.enderunix.org/docs/openvpn.pdf

http://www.cozumpark.com/forums/thread/18411.aspx  

biraz araştırıp kafa yormayla her şey çözülür kolay gelsin. 

Gönderildi : 02/12/2011 15:19

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Şubenizde bir sunucu işletim sistemi var ise bunu RRAS rolü ile yapabilirsin aksi takdirde log me in hamachi yi dene derim.

Gönderildi : 03/12/2011 18:47

(@ibrahimsahin)
Active Member
Konu başlatıcı

malesef şubelerde.

1. şbe 3 adet XP SP3

2. şube 1 adet hp notebook Win7 Pro trk 64 bit var,

openvp ile ilgili gönderdilen kaynakları okudum fakat çok anlaşılır gelmedi, bu işi ilk defa yapacak kişi için oldukça karmaşık gözüküyor, daha basic yapıda anlataqn kaynak bulamadım,

Easy print tam anlamıyla server üzerinde aktif olduğunu hangi menülere bakarak anlarım, açıkcası çözemedim, kaynaklarıda okuduğum herşeyi uyguladım ama netice alamadım, bu sorunu nasıl ve en hızlı nasıl çözümlerim, şubelere ek modem ve donanım almadan nasıl çözümleyebilirim.

Gönderildi : 04/12/2011 15:51

Paylaş: